LipjaniPress

GLLOGOVCI DËSHMOJ SE KRYETARI IMRI AHMETI ISHTE DHE DO JETË KRYETARI I LIPJANIT EDHE PËR KATËR VITE

Lajme Lipjani Zgjedhjet 2017

Kryetari Imri Ahmeti, ka vazhduar sonte takimet me banorët e shumët të fshatit Gllogovc, ku ka prezantuar platformën zgjedhore për mandatin e tij të dytë qeverisës dhe i ka falënderuar banorët e Gllogovcit për mbështetjen masovike.
Ndërsa është zotuar se në mandatin e tij të dytë do të përfundoj të gjitha projektet e pa përfunduara ende apo të planifikuara për mandatin e parë, të cilat për shkak të gjendjes së trashëguar me borxhe të shumta dhe qeverisja me partner të koalicionit e pa-mundësi realizimin e tërësishëm të projekteve të planifikuara.Ahmeti ka thënë se investimet në Kulturë, Rini e Sport do të jenë ndër projektet me prioritet përgjatë mandatit tij të dytë. Ndërkaq ka shtuar se rinia e Gllogovcit dhe lokaliteteve për rreth ka nevojë për një Sallë sporti, dhe i ka siguruar ata se në mandatin e tij të dytë do të investohet edhe në infrastrukturën sportive, duke konsideruar projekt me prioritet për banorët e këtij lokaliteti ndërtimin e një Sallë sportive.
Kurse përfundimi i asfaltimit te të gjitha rrugicave së bashku me ndriçim publik në gjitha lagjet e fshatit do të jenë punë e kryer në projektet të cilat do të realizohen gjatë mandatit të qeverisjes së tij të dytë komunale. Po ashtu, kryetari Ahmeti ka shtuar se do të ofrohet kujdes i veçanet edhe për mirëmbajtjen e hapësirave publike ku do të bëhen investime për ndërtimin e infrastrukturës së Varrezave të fshatit dhe mirëmbajtjen e tyre.
Ndërkaq vëmendje e veçanet në mandatin e dytë do ti kushtohet edhe hapësirave publike dhe hapësirave të gjelbëruara. Ndërsa në Gllogovc do të rregullohet edhe shtrati i lumit.
Kryetari Imri Ahmeti për fund duke falënderuar banorët e këtij lokaliteti ka kërkuar besimin e plotë të qytetarëve të Gllogovcit dhe lokaliteteve për rreth që me 22 tetor të votojnë numrin 47 dhe LDK-në, sepse vetëm kështu në krye të Lipjanit do të jenë njerëz të cilët ditën dhe dinë të punojnë me përkushtim për të mirën e tyre, dhe të cilët ME PUNË, do ta bëjnë Gllogovcin fshat model dhe të dëshiruar./LipjaniPress.com//

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Vetëvendosje: Do ta hetojmë SHIK-un dhe vrasjen e Elvis Pistës, Enver Zymberajt…

lipjanipress

Çanak: Kosova s’është e Serbisë, këtë do ta dëshmoj edhe me ndryshime kushtetuese

lipjanipress

Mbetet e bllokuar rruga “Eqrem Çabej” pas plagosjes me armë zjarri

lipjanipress

Cormack: Kosova nuk mund të krahasohet me rastin e Republikës Serbe  

Rexhep Isufi

SHBA-ja përgatitet për një sulm bërthamor nga Kim Jong-un

lipjanipress

Beograd, një veturë në lëvizje shpërthen afër një shkolle (Video)

lipjanipress

Prej prillit Policia e Kosovës me uniformën e Kosovës, nis misionin në vendet e BE-së

lipjanipress

Përkujtohet 18 vjetori i masakrës në tregun e Mitrovicës

lipjanipress

KQZ: Votuan 43.82 për qind e qytetarëve me të drejtë vote

lipjanipress

Merkel për herë të parë pas grusht-shtetit viziton Turqinë

lipjanipress

Apel të gjitha institicioneve shqiptare (Video)

lipjanipress

Tentim -vrasja e Azem Vllasit u raportua në shumë media botërore

lipjanipress
Skip to toolbar