LipjaniPress

Goni Koci kërkon të zhduket ‘Vetëvendosje’

Lajme

Zëvendësministri në largim i Zhvillimit Ekonomik, Gani Koci duke reaguar për sulmin me vezë ndaj ambasadores së Kosovës në Amerikë Vlora Citaku, ka kërkuar të gjendet ilaç që do ta zhdukë ‘Vetëvendosjen’, të cilës ai i referohet si farë që nuk durohet më.

“Fara e keqe që quhet Vetëvendosje paska mbirë edhe në Amerikë! Duhet gjetur ilaqin për ta zhdukur këtë farë! Nuk durohen ma!”, ka shkruar Koci në Facebook.

Ndryshe, Ambasadorja Çitaku është sulmuar me vezë nga Blerta Avdili, gjatë një ligjërate në Universitetin e Denverit në SHBA.

Sulmi u krye nga një aktiviste e Lëvizjes Vetëvendosje.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Vettingu “godet” gjyqtarët dhe prokurorët, Ambasada e SHBA-ve revokon vizat për disa prej tyre

lipjanipress

Nuland jep dorëheqje nga posti i ndihmës-sekretares amerikane të Shteti

Press Lipjani

Gjuric thotë se Lista Srpska e do pozitën e Kryeparlamentarit ose Kryeministrit (Video)

lipjanipress

Edhe një vlerësim i lartë i transparencës për Komunën e Lipjanit

lipjanipress

Tetova ik: Tifozët e Ulpianës kërkojnë shkarkimin e menjëhershëm të trajnerit

Granit

Haradinaj: Prioritet e kemi krijimin e vendeve të punës

lipjanipress

Salla Rinore nuk kishte hapësirë të duhur për ti pranuar të gjithë këta anëtarë dhe simpatizues të cilët bartnin flamuj partiak dhe shtetëror(FOTO+VIDEO)

lipjanipress

Zyrtare: LDK dhe AKR arrijnë marrëveshje për koalicionin

lipjanipress

Protestë gjithë popullore kundër vendimit politik në rastin e Kumanovës.

lipjanipress

Kandidati Hajrullahu viziton Qendrën për punë Sociale në Lipjan.

lipjanipress

Bukuresht: Qeveria formalisht e pezullon dekretin që nxiti protesta masive

lipjanipress

Zyrtarizimi i kandidatëve për kryetar nga partitë e ndryshme

lipjanipress
Skip to toolbar