LipjaniPress

Grabitet shtëpia e kandidatit për deputet (Video)

Lajme

 

Dikush demoloi e vodhi shtëpinë e kandidatit për deputet të Vetëvendosjes, Sadri Ramabajës.
Mesditën e së hënës rreth orës 14:00 persona të panjohur hynë në shtëpinë e kandidatit për deputet nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Sadri Ramabaja derisa ai ishte duke ligjëruar në fakultet.

“Më ka telefonu gruaja dhe më ka rrëfyer se kur është kthyer në shtëpi e ka gjetur në gjendjen që nuk e kemi parë asnjëherë. Skenat kur erdha dhe i pashë më kujtun vitet e 80’ta kur UDB’ja jugosllave më kishte arrestu për herë të tretë”, tha ai për Klan Kosovën.

Ramabaja po pretendon se hajdutët nuk ishin të zakonshëm e madje sipas tij ata edhe kishin një mesazh të qartë për të.

Sipas tij ata kishin një mesazh të qartë për të.

“Kandidimi për deputet e ka penguar dikë. Prapa kësaj mendoj se janë mbetjet e shërbimit serb këtu ”, tha ai.

Nga shtëpia u morën disa gjëra, përfshirë një laptop, pasaporta e gruas së tij, një aparat për matjen e tensionit dhe aparat për matjen e tensionit në gjak.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Gjatë fundjavës në Shkup 23 aksidente, një i lënduar rëndë disa veta më lehtë

lipjanipress

Miratohet rezoluta: Krijimi i Ushtrisë në koordinim me SHBA dhe NATO’n

lipjanipress

Vendim ekstrem i opozitës, Bogdani: Braktisim komisionet deri në fund të Parlamentit

lipjanipress

Thaçi: Sulmi në Gjermani i pështirë, lutemi për të lënduarit

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka mbajtur takimin e rregullt me drejtorët e Drejtorateve Komunale

lipjanipress

Mirena përkrahë fuqishëm Dr. Fitim Selimin

lipjanipress

Familja e Selatin Bajramit nga Medveci bëhet me shtëpi të re

lipjanipress

Deputeti i NISMA-s kërkon kokën e Presidentit për gylenistët e kidnapuar

lipjanipress

Ministri i FSK-së nuk e ka refuzuar pagën me rritje

lipjanipress

Publikohen fotografitë e ushtarëve të vrarë sirianë nga sulmët ajrore të SHBA’së (FOTO)

lipjanipress

Vlora Limani Hajnuni Fjalimi në seancën e Kuvendit të Republikës së Kosovë (Video+Foto)

lipjanipress

Haxhinjtë e rinj kthehen në Kosovë, dy nga ta vdesin në Mekë (VIDEO)

lipjanipress
Skip to toolbar