LipjaniPress

Gratë e mjelin veten si protestë kundër shfrytëzimit të lopëve (VIDEO)

Lajme

Disa gra aktiviste i kanë mjelë gjinjtë e vet në qendër të Vjenës si protestë kundër shfrytëzimit të lopëve.
Katër gratë, të cilat i kishin sytë e mbyllura me shirit të zi, janë anëtare të Shoqatës kundër Fabrikave të Kafshëve (VGT), transmeton Express.

“Kjo do të ishte sikur ta merrje një grua, ta lije shtatzënë, t’ia merrje fëmijën në ditën e parë dhe t’ia largoje dhe në fund t’ia pije qumështin,” ka thënë njëra nga aktivistet e VGT.

Ndërsa një aktiviste tjetër ka thënë se për prodhimin e një litre qumështi duhen një mijë litra ujë, duke e nënvizuar sasinë e madhe të ujit të përdorur në prodhimin e qumështit të pasterizuar./Express/

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Selatin Retkoceri: Qytetarët kanë rastin që tani ta ndëshkojnë keqpërdoruesin e parasë publike (FOTO)

lipjanipress

Vjen një informacion për kuponët fiskalë

lipjanipress

Plagoset një femër me armë zjarri në Prishtinë

lipjanipress

Aeroplanët luftarakë të Izraelit e sulmojnë Rripin e Gazës

lipjanipress

Deputetët Albin Kurti dhe Donika Kadaj- Bujupi mbesin në paraburgim

lipjanipress

Familja Curri fal shoferin që ia mbyti vajzën Bleranda

lipjanipress

AKR deri nesër vendos se me kë do të bëjë koalicion

lipjanipress

Vuçiqi porosit BE-në: Mos na predikoni më për shtetin e së drejtës

lipjanipress

Qendra e mjekësisë familjare në Janjevë përfiton aparaturë shëndetësore

lipjanipress

Haradinaj: Ka deputetë brenda LDK’së që s’do ta lejojnë Demarkacionin

lipjanipress

30 ditë paraburgim për dy hakerët kosovarë

lipjanipress

Gazeta maqedonase “e gjen” origjinën e shqiptarëve: Janë nga Afrika!

lipjanipress
Skip to toolbar