LipjaniPress

Gratë e mjelin veten si protestë kundër shfrytëzimit të lopëve (VIDEO)

Lajme

Disa gra aktiviste i kanë mjelë gjinjtë e vet në qendër të Vjenës si protestë kundër shfrytëzimit të lopëve.
Katër gratë, të cilat i kishin sytë e mbyllura me shirit të zi, janë anëtare të Shoqatës kundër Fabrikave të Kafshëve (VGT), transmeton Express.

“Kjo do të ishte sikur ta merrje një grua, ta lije shtatzënë, t’ia merrje fëmijën në ditën e parë dhe t’ia largoje dhe në fund t’ia pije qumështin,” ka thënë njëra nga aktivistet e VGT.

Ndërsa një aktiviste tjetër ka thënë se për prodhimin e një litre qumështi duhen një mijë litra ujë, duke e nënvizuar sasinë e madhe të ujit të përdorur në prodhimin e qumështit të pasterizuar./Express/

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Ja kushtet e KQZ-së për certifikimin e koalicioneve

lipjanipress

Ambasadorja gjermane: Jemi të dëshpruar me propozimin për Ushtrinë

lipjanipress

Serbia ka bllokuar linjën energjetike Kosovë-Shqipëri

lipjanipress

Komisioni për Punë të Brendshme e kërkon për raportim drejtorin e policisë

lipjanipress

Klinaku tregon se si u nxor Ukshin Hoti nga burgu i Dubravës (Video)

lipjanipress

Publikohen fotografitë e të arrestuarve për sulmin kundër drejtorit të burgjeve (Foto)

lipjanipress

Murat Jashari, i dyshuari kryesor për tentim-vrasjen e Vllasit

lipjanipress

Kuvendi nuk aprovoi rendin e ditës, mbyllet seanca

lipjanipress

Luhatet koalicioni qeverisës, Kosova drejt zgjedhjeve

lipjanipress

Gashi: Sulmi ndaj avokatit i ngjashëm me sulm ndaj një gjyqtari apo prokurori

lipjanipress

Vucic i takon liderët serbë të Kosovës në një lokacion të çuditshëm – në Rashkë

lipjanipress

QENDRA E LËVIZJES VETËVENDOSJE! NË LIPJAN, NË NJË TUBIM MADHËSHTOR BËRI PREZANTIMIN E KANDIDATIT PËR KRYETAR TË KOMUNËS SË LIPJANIT DHE KANDIDATËVE PËR KUVENDIN E KOMUNËS SË LIPJANIT.(VIDEO+FOTO)

lipjanipress
Skip to toolbar