LipjaniPress

Hajriz Rashiti zgjedhet punëtor më i dalluar i vitit 2018 (FOTO)

Lajme Lipjani

Për nder të 7 Marsit – Ditës së Mësuesit, Drejtoria Komunale e Arsimit në Lipjan ka organizuar ceremoninë e zgjedhjes së punëtorit të dalluar të vitit 2018, me ç’rast janë ndarë edhe mirënjohje për mësimdhënës të dalluar për secilën shkollë. Epitetin për mësimdhënësin e dalluar të vitit 2017-2018, këtë vit e mori Hajriz Rashiti arsimtar i TIK-ut, shkolla “Vëllëzërit Frashëri”, në Lipjan.
Gjatë ndarjes së çmimit, Rasim Hasani drejtori i Drejtorisë Komunale të Arsimit në Lipjan ka theksuar se ky çmim është ndarë për performancë pozitive të mësimdhënësit dhe rezultate të mira në garat nacionale në lëminë e robotikës.//LipjaniPress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Dita e verifikimit të fakteve, Kolegji AAB dhe Kallxo.com organizuan ligjëratë speciale për studentët e gazetarisë

Press Lipjani

Kush do ta zëvendësojë Isa Mustafën në krye të LDK’së? Tregon Dardan Gashi (Video)

lipjanipress

Presidenti kërkon drejtësi për shqiptarët e serbët e vrarë në Kosovë.(VIDEO)

lipjanipress

Familja Rugova në Zyrën e Thaçit: U dorëzohet medalja presidenciale për Ibrahim Rugovën

lipjanipress

Kuvendi i Komunës mbajti mbledhjen e 41-të me radhë

lipjanipress

Muri rrënohet i tëri (FOTO)

lipjanipress

Nga sot ndërpres aktivitetin tim politikë në PDK.

lipjanipress

Me rastin e 7 marsit – Ditës së Mësuesit,Kryetari Ahmeti ndan mirënjohje

lipjanipress

Mashtrimi me subvencione, i bashkakuzuari në rastin e ish-deputetit thotë se përvetësoi mbi një mijë euro

lipjanipress

Prishtinë, kështu i shmanget aksidentit që ka mundur të jetë tragjik (Video)

lipjanipress

Familja Misini, mbështetë Forcën për Ndryshim në krye me Ismet Hajrullahun

lipjanipress

Çanak: Kosova s’është e Serbisë, këtë do ta dëshmoj edhe me ndryshime kushtetuese

lipjanipress
Skip to toolbar