LipjaniPress

Hajrullahu ” Arsimi profesional, prioriteti ynë kryesor” Konjuh,

Lajme Lipjani Zgjedhjet 2017

Shumë qytetarë ishin mbledhur në shkollen e fshatit në Konjuh për të pritur Kandidatin për Kryetar z. Ismet Hajrullahun.
Ai para tyre shpalosi paltformën e tij politike, ekonomike dhe zhvillimore e cila do të jetë udhërrefyes i qeverisjes së ardhshme komunale.
Ai tregoi 10 prioritetet e tij kryesore e cilat prekin drejtpërdrejt jetën e qytetarit. Ai mbi të gjitha potencoi se prioritet i tij kryesor do të jetë arsimi profesional, si nevoj imediate për të rinjët tanë, e cila do të ndihmonte edhe në zbutjen e papunësisë.
Qytetarët u shprehën të paknaqur për qeverisjen aktuale e cila nuk ishte marrë asnjëherë me kërkesat e qytetarëve.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Rrëfimi i Hamëz Jasharit, pak ditë para sulmit nga forcat serbe (Video)

lipjanipress

Pse Ibrahim Rugova është figurë kaq e rëndësishme? (VIDEO)

lipjanipress

Oficeri i policisë ia përplas hajnit kokën për makine (Video +16)

lipjanipress

Banka Qendrore e Kosovës paralajmëron qytetarët të kenë kujdes me Bitcoin!

lipjanipress

Ka mbyllur punimet Konferenca e dytë Shkencore Ndërkombëtare “Gjuhësi, letërsi dhe kulturë”, ICLLC 2017 e Kolegjit AAB

Press Lipjani

Edhe një ish-ushtar i UÇK-së ftohet nga dhomat Speciale

lipjanipress

Reçica: Asociacioni sipas ligjeve të Kosovës

lipjanipress

Ja sa do t’i kushtonte Kosovës krijimi i njësisë së helikopterëve

lipjanipress

Pamje ekskluzive: Momenti kur Jashari shkon për ta qëlluar në shtëpi Vllasin (Video)

lipjanipress

Projektet të cilat nuk dihet se kur do të përfundojnë

lipjanipress

Opozita pyet nëse Presidenti ka bërë puç duke marrë edhe pozitën e Kryeministrit

lipjanipress

NJOFTIM: Dorëheqje nga PDAK, si dhe nga të gjitha funksionet e PDAK-së

lipjanipress
Skip to toolbar