LipjaniPress

Hajrullahu ” Me Jetën e Re do t’i sjellim Lipjanit jetën e re”

Lajme Lipjani Zgjedhjet 2017

Jetë e Re, 26 shtator 2017
Në turin e takimeve me qytetarë, Kandidati për Kryetar z. Ismet Hajrullahu ka qëndruar në fshatin Jeta e Re.

Në ambientet e shkollës së fshatit, Kandidati Hajrullahu shpalosi platformën e tij qeverisëse duke i bërë me dije qytetarëve se qeverisja e tij pikënisje ka çrrënjosjen e korrupsionit. Ai përmendi nivelin e papunësisë në Komunën tonë dhe premtoi se zbutja e papunësisë është misioni i tij më i madh.
”Ne kemi planifikuar forma të qeverisjes të cilat do të ndikonin në zbutjen e papunësisë si ndalimi i kushtëzimit të bizneseve, përkrahja e bizneseve në fazën fillestare dhe tërheqja e investimeve të huaja e cila do të bëhet me promovimin e resurseve që posedon Komuna jonë” tha z. Hajrullahu.
Ai u zotua se Lipjani dhe fshatrat e saj qysh në vitin e parë të qeverisjes do të kenë ujë 24 orë, ndërsa Jeta e re do të ketë të gjitha e asfaltuara dhe ndriqimin publik.
Poashtu, ai përmendi të metat e mëdha të qeverisjes aktuale si korrupsioni, nepotizmi, keqmenaxhimi me paranë publike etj.
Qytetarët u ankuan për qeverisjen aktuale sepse, siç thanë ata, nuk ka investuar asnjë cent në këtë fshat, dhe të gjitha investimet janë bërë me vetfinancim nga qytetarët. Kjo ka ndodhur sepse Kryetari aktual ka ndëshkuar Jetën e Re përshkak që nuk i ka votat në këtë fshat./LipjaniPress.com//
Sektori për informim

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Zëdhënësi i Qeverisë i përgjigjet Halil Matoshit: Nuk të pret sakica në një vend

lipjanipress

Kryetari i LDK’së uron Pashkët edhe përmes rrjetit social Twitter

lipjanipress

Mbahet mbledhja e rregullt konsultative e Këshillit të Drejtorëve

lipjanipress

Shala i LDK’së: Si ka mundësi që veturat e Komunës së Prishtinës të shpenzojnë nga 25 litra në 100 km?

lipjanipress

Fauz Xhemajli, nënkryetar i Lipjanit

lipjanipress

Ismet Beqiri e godet Albin Kurtin: Unë nuk kam shtet rezervë sikur ti

lipjanipress

Thaçi me këtë deklaratë e nervozoi keq mbrëmë Vuçiqin

lipjanipress

Kryetari i PDK’së premton fuqizimin e rinisë dhe grave

lipjanipress

Ministri i Financave Avdullah Hoti, paraqiti sot në mbledhjen e Qeverisë Raportin Vjetor Financiar për Buxhetin e Republikës së Kosovës, për vitin fiskal 2016.

lipjanipress

Inaugurohet objekti muze “Ish selia Ipeshkvnore e Kosovës” në Ferizaj

Press Lipjani

Banka Për Biznes vepron para 15 vitesh në komunën e Lipjanit (FOTO)

lipjanipress

Dardan Molliqaj konfirmon dorëheqjen si sekretar organizativ i VV-së

lipjanipress
Skip to toolbar