LipjaniPress

Hapat që duhet ndjekur për t’u regjstruar si votues jashtë Kosovës:

Lajme Lipjani

1. Shkarkojeni formularin e aplikimit për votim jashtë Kosovës;
2. Shtypni formularin e shkarkuar;
3. Plotësojeni formularin me të dhënat e juaja. Shkruani qartë dhe me shkronja të shtypit. Në fund e nënshkruani formularin;
4. Skenojeni apo e fotografoni me telefon mobil formularin e plotësuar dhe të nënshkruar. Kur e fotografoni i kushtoni kujdes qe i tërë formulari të jetë i dukshëm dhe i lexueshëm;
5. Formularit të plotësuar bashkangjitnjani kopjen e letërnjoftimit apo pasaportës së Republikës së Kosovës dhe së bashku i dërgoni me email në adresën e KQZ-së ovpp@kqz-ks.org ose me fax në numrin: +381 (038) 213 200.
6. Formularin duhet ta dërgoni më së largu me 22 maj 2017./Lipjanipress.com//
ketu mundeni ta shkarkoni Folmularin e votimit KLIKO KETU

 

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Haradinaj: Prioritet e kemi krijimin e vendeve të punës

lipjanipress

Ismet Beqiri e godet Albin Kurtin: Unë nuk kam shtet rezervë sikur ti

lipjanipress

Zgjedhjet e përgjithshme mbahen në fund të majit

lipjanipress

Deda tregon pse dështoi FER-i

lipjanipress

Fshati Smallush mbështetë programin e Lëvizjes Vetëvendosje! dhe Selatin Retkocerin

lipjanipress

Rockefeller e kishte transplantuar zemrën plot 7 herë

lipjanipress

Haradinaj: Po mbahem peng në Francë

lipjanipress

Limaj: Sakrifica e Jasharajve mobilizoi popullin shqiptar

lipjanipress

ATË QË DO TË DUHEJ TA BËNTE KOMUNA E BËJNË QYTETARËT

lipjanipress

Mblidhen të gjithë senatorët në Shtëpinë e Bardhë, diskutojnë për Korenë e Veriut

lipjanipress

Komuna e Lipjanit ka shpallur thirrjen publike për aplikim për përkrahjen e fermerëve

lipjanipress

​Paratë e humbura në polici, kërkohet pronari

lipjanipress
Skip to toolbar