LipjaniPress

Haradinaj: Mustafa është i lodhtë, Kurti s’e kupton qeverisjen

Lajme

I nominuar për kryeministër nga blloku PDK, AAK e NISMA, Ramush Haradinaj në një intervistë për Rubikon të KTV-së foli për dy kundërshtarët e tij.
Avdullah Hotin nga LDK-AKR-Al e quan vartës të shkollës së Mustafës duke e cilësuar kështu eksperiment të partisë së tij.

“Një vartës i Mustafës të cilët i nxjerrën prej qeverisjes në Prishtinë, një vartës i tij, një pasues i shkollës së tij nuk më jep shpresë për qeverisjen e këtij vendi”, ka thënë ai.

E për Albin Kurtin, Haradinaj tha se nuk e njeh qeverisjen dhe një kandidim i tillë është eksperiment i LVV-së.

“Është i fokusuar në disa aspekte ideologjike, disa aspekte tjera të caktuara po nuk e kam parë njëherë në jetën time të fokusuar në tema qeverisëse, nuk e kam parë në ekzekutiv”, ka thënë ai.

Tutje Haradinaj ka folur edhe për bisedat që i kanë pasur me Vetëvendosjen. Ai tha se nuk ka pasur kushte se kush duhet të jetë kandidat për kryeministër nga VV-ja.

“S’ka pas rëndësi a do të ishte Ahmeti, Kurti a po Ymeri. Ky s’ka qenë asnjëherë kusht. I kam ofruar VV-së edhe bartësin e listës edhe kandidatin për kryeministër. Ata nuk kanë pasur ide të qartë se çka po kërkojnë dhe s’kemi arritur asnjëherë marrëveshje”, ka thënë Haradinaj.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

‘THE ROCK’ ËSHTË SHUMË I MADH PËR MAKINAT E “FAST AND FURIOUS”

lipjanipress

N J O F T I M:Njoftohen qytetarët për vazhdimin e afatit të konkursit publik për ndarjen e banesave në Komunën e Lipjanit.

lipjanipress

Avokati i Popullit: Kushtëzimi për pagesën e tatimit në pronë, i paligjshëm

lipjanipress

Ja çka thonë të moshuarit për mungesën e WC-ve publike në Prishtinë (VIDEO)

lipjanipress

Gazetari amerikan pas qëndrimit në Mitrovicë: Në Kosovë, paqja është e ndërtuar mbi ndarjen

lipjanipress

Po duam punë, mjaftë me mashtrime

lipjanipress

Komandanti amerikan kërkon më shumë trupa për të mposhtur talebanët

lipjanipress

Qeverisje profesionale për Lipjanin me 144.

lipjanipress

Publikohet raporti i institutit GAP për qytetari aktive në lokalitete të ndryshme të Kosovës

Press Lipjani

Austri: Arrestohen 8 terroristë të dyshua

lipjanipress

Aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje në Lipjan demanton rrenat e Kampionit Ahmeti kinse ka kaluar në strukturen e LDK-së

lipjanipress

E pazakontë në Vlorë/ Seks në makinë, vdes gjatë aktit 58-vjeçari

lipjanipress
Skip to toolbar