LipjaniPress

Haradinaj: Mustafa është i lodhtë, Kurti s’e kupton qeverisjen

Lajme

I nominuar për kryeministër nga blloku PDK, AAK e NISMA, Ramush Haradinaj në një intervistë për Rubikon të KTV-së foli për dy kundërshtarët e tij.
Avdullah Hotin nga LDK-AKR-Al e quan vartës të shkollës së Mustafës duke e cilësuar kështu eksperiment të partisë së tij.

“Një vartës i Mustafës të cilët i nxjerrën prej qeverisjes në Prishtinë, një vartës i tij, një pasues i shkollës së tij nuk më jep shpresë për qeverisjen e këtij vendi”, ka thënë ai.

E për Albin Kurtin, Haradinaj tha se nuk e njeh qeverisjen dhe një kandidim i tillë është eksperiment i LVV-së.

“Është i fokusuar në disa aspekte ideologjike, disa aspekte tjera të caktuara po nuk e kam parë njëherë në jetën time të fokusuar në tema qeverisëse, nuk e kam parë në ekzekutiv”, ka thënë ai.

Tutje Haradinaj ka folur edhe për bisedat që i kanë pasur me Vetëvendosjen. Ai tha se nuk ka pasur kushte se kush duhet të jetë kandidat për kryeministër nga VV-ja.

“S’ka pas rëndësi a do të ishte Ahmeti, Kurti a po Ymeri. Ky s’ka qenë asnjëherë kusht. I kam ofruar VV-së edhe bartësin e listës edhe kandidatin për kryeministër. Ata nuk kanë pasur ide të qartë se çka po kërkojnë dhe s’kemi arritur asnjëherë marrëveshje”, ka thënë Haradinaj.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

“Shqiptarët nuk vlejnë për ne!” Gazetari shqiptar i përgjigjet Marine Le Pen: Shqiptarët të dhanë Napoleonin, Nënë Terezën, mos doni edhe…

Press Lipjani

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur në magjistralen Prishtinë- Lipjan.

lipjanipress

Goni Koci kërkon të zhduket ‘Vetëvendosje’

lipjanipress

Kelmendi thotë se Çakorri asnjëherë nuk ishte i Kosovës

lipjanipress

VALA, PAS FUSHATËS ME NUMËR JEP EDHE 3 MIJË EURO PËR BRITANIKUN E UÇK

lipjanipress

Hajriz Rashiti zgjedhet punëtor më i dalluar i vitit 2018 (FOTO)

lipjanipress

Helikopteri ushtarak rrëzohet mbi ndërtesat e banuara

lipjanipress

Zyrtarët e QKU: Bajram Rexhepi është në komë artificiale

lipjanipress

Zbulohet lista, këta janë kandidatët për deputetë nga PDK-ja

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka vizituar punimet e ndërtimit shtratit të lumit në fshatin Banullë

lipjanipress

El Chapo deklarohet i pafajshëm

lipjanipress

Kocijancic tregon se për çfarë do të bisedohet në Bruksel

lipjanipress
Skip to toolbar