LipjaniPress

“Harvey” thyen rekordin amerikan me 1.250 milimetra shi për 58 orë

Lajme

Stuhia tropikale ”Harvey” theu rekordin e reshjeve të shiut në pjesën kontinentale të SHBA-së, në Pearland, Teksas, me 1 250 milimetra, tha sot Shërbimi Kombëtar Amerikan i Motit (NWS).

”Kjo sasi shiu ra për 58 orë, që nga e premtja, kur ‘Harvey’ preku tokën si uragan i kategorisë IV”, tha NWS-ja.

Ndërkohë, presidenti amerikan, Donald Trump dhe bashkëshortja e tij, Melani sapo mbërritën në Teksas për të takuar përfaqësuesit e organizatave bamirëse dhe për të qenë i pranishëm në operacionet e emergjencës, përcjell Atsh.

Rekordi i mëparshëm ishte 1 220 milimetra shi në uragani ”Amelia” që goditi në korrik të 1978-ës sërish Teksasin.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Njoftohen të gjitha klubet sportive cilat aktivitetin sportiv e zhvillojnë në Komunë e Lipjanit

lipjanipress

Trump bëhet bashkë më Putin për të bombarduar ISIS-in

lipjanipress

Kosovari akuzohet nga Erdogan për shkak të lidhjeve të afërta me Gulenin

lipjanipress

Gjenerali amerikan: Mund të nis lufta në Europë

lipjanipress

LËVIZJA VETËVENDOSJE-LIPJAN: GADIMJA DËSHMON PËRKRAHJEN PËR SELATIN RETKOCERIN DHE LËVIZJEN VETËVENDOSJE!

lipjanipress

Tërheqja e Thaçit dhe Veselit nga Specialja- A u tradhtuan e shfrytëzuan deputetët e PDK’së?

lipjanipress

Familja e Azem Berishës nga Janjeva në përkrahje të z. Hajrullahu

lipjanipress

Milaim Zeka: Nëse ju vrau PDK-ja pse bëtë koalicon me ta?

lipjanipress

Shfaqen postere anonime kundër Papa Françeskut nëpër Romë (Foto)

lipjanipress

Selim Pacolli, AKR, Prishtinë. Foto: Atdhe Mulla 3 Mijë Euro Gjobë Selim Pacollit për Vozitjen e Kamionit të ‘Pastrimit’

lipjanipress

Në fshatin Bregu i Zi të Komunës së Lipjanit është vë gurthemeli i shkollës së re. (FOTO+VIDEO)

lipjanipress

Urime dita Kombëtare e 15 Shkurtit komunitetit Ashkanli

lipjanipress
Skip to toolbar