LipjaniPress

Hasan S Zeneli: Kur bota rrotullohet rreth komandant dreqit !!!

Lajme Lipjani

Hoxha e din mir se 4 vite nuk i kam shkru dhe nuk i kam repliku. Por ky njeri që nuk është hoxhë por është një dreq sihirbaz i cili hudhë benzin në zjarr. Për çudi, çdo herë kur ndodhin skenare dhe kriza politike në Ilirid, krejt rastet na lidhen me këtë dreq. Ku po e din Xheza se në maqedoni paska një grup prej 80 personave të armatosur, ku e diti se qenkan bash 80-të dhe duheshka të kthehen nga kanë ardhë ku aludon në Kosovën dhe Luginën !!! A nuk është e turpshme kjo deklarat ku komandant dreqi publikisht krijojn huti dhe paralajmëron opinionin se shqiptarët po mobilizohen dhe kërkojn destabilizim në vend. Kur botërisht dihet se ata të cilët kërkojnë trazira janë VMRO e cila nuk donë të pranon humbjet e saja parlamentare./Lipjanipress.com//
Të thiret publikisht në grupe të armatosura, nënkupton se shqiptarët janë çerdhe e terrorizmit në Ilirdë !!! Deklaratat e tilla janë propagandë armiqsore të cilat në mënyrë perfide i shtjellojnë shokët e dreqit tjeter, qe quhet shenasi memuti.
Mos harojm rastin e Kumanovës, kur po ky hogjë i mallkum e takon dhe bënë intervistë me njeriun i cili u kishte “ikur” policisë maqedone dhe me vrap kalon në Kosovë ku takon hogjën dhe fillojnë të japin deklarata të përbashkëta. Ky hoxhë e dinë shumv mirë pse nuk mundet të lëvizë lirshëm në Kosovë dhe pse nuk mundet të afrohet pran pompave të benzinit ?!!!
UÇK-ja akoma nuk e kanë përfunduar investigimin rreth atentatit të Kom. TELIT ku nga personi më i dyshuar je ti Xhezair Shaqiri Komandant DREQI./Lipjanipress.com//
Jo hogjë jo, mos qit fall dhe mos bëj petulla në uj, se në Iliridë nuk ka grupe të armatosura as per darsma kur merret nusja e lene mo për diçka tjetër. Boll ishte tradhtia e juaj duke i marë në qaf djemt ma tmirë si Begu dhe Mirsadi, duke arestu Kom. Sokolin me shokë. Pastro hoxhë në oborin tënd, kallzo sa pare të Musa Xhaferit ti ka pru hafëz Shabani në Tanushën tane ??? Kallzo kur para 2-3 viteve u kandidove për deputet, si shteti maqedon ta dha vërtetimin që nuk je i përndjekur dhe nuk kishte asnjë lëndë kundër teje, si shkove 2 orë mysafir në MRTV, kur e dijshe se një kat më lart studios janë të vendosur sigurimi shtetror i Maqedonis?
Mos manipulo me emrin e Ridvan Nezirit komandant Gjarpnit, sepse ti shumë mirë e dinë se për çka ke qenë i akuzum prej shokëve të luftës !!! Pse nuk ju kallzon njerëzve se je i paguar me rrogë nga Hashim Thaçi si pjesë e sigurimit të tyre dhe punëve të flliqta që janë bërë në Kosovë ?
O hoxhë dreqi, ka kush i kshyr dhe mbykqyr punët edhe në Iliridë, mos u mer me shpifje dhe boll ke qenë dorë e zgjatun e shkijeve, sidomos Vllado Buqkovskit. Krejt e dinë për ty se je në prehnin e Ali Mutit dhe mos u mundo ta lajsh veten, se sa ma shumë që fol, aq ma shumë të vjen era./Lipjanipress.com//
shok jemi, po dreq je, …
nderime atdheut

autori: H.S.Zeneli.transmeton/Lipjanipress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Beteja moderne e Kosovës – Thaçi i jep ujë Vuçiqit (Foto)

lipjanipress

Mediat serbe: Thaçi do t’ua japë para deputetëve serbë për të votuar për ushtrinë

lipjanipress

Salla Rinore nuk kishte hapësirë të duhur për ti pranuar të gjithë këta anëtarë dhe simpatizues të cilët bartnin flamuj partiak dhe shtetëror(FOTO+VIDEO)

lipjanipress

Alarmojnë ekspertët: Koreja Veriore gati ta zhvillojë raketën që e mbërrin SHBA-në

lipjanipress

Procesi gjyqësor vazhdon kundër të akuzuarve për puç në Mal të Zi

lipjanipress

Gëzuar 8 Marsi të gjitha Nënave

lipjanipress

“Në Lipjan fitoi Imri Ahmeti , jo LDK-ja !”

lipjanipress

Cristiano Ronaldo largohet nga Real dhe bashkohet me Juve

lipjanipress

Nje delegacion e Deges se AAK-se ne Lipjan kane bere homazhe ne varrezat e te reneve per liri ne fshatin Ribar i Vogel

lipjanipress

Pa mbështetje në Kosovën e lirë

lipjanipress

Lufta e 3-të botërore?! Ja ku do të fshihen njerëzit më të pasur në botë në këtë kohë katastrofike

lipjanipress

Haradinaj: Mali i Zi në NATO siguri për rajonin, do ta përfundojmë edhe demarkacionin

lipjanipress
Skip to toolbar