LipjaniPress

Hashim Thaçit i vjen edhe një goditje e papritur nga SHBA-ja (FOTO)

Lajme

Ambasada Amerikane në Prishtinë i ka bërë edhe një goditje presidentit të vendit, Hashim Thaçi.

Në faqen zyrtare në facebook të ambasadës, janë disa fotografi të ndihmëssekretarit amerikan të shtetit, Hoyt Yee me zyrtarët e lartë shtetëror të Kosovës, por këtu mungon i pari i vendit, Hashim Thaçi.

Derisa Ambasada Amerikane ka postuar fotografitë e takimeve të Yee me kreun e Kuvendit, Kadri Veseli, me ministrin e FSK-së, Haki Demolli, me drejtuesit e Listës Serbe dhe me ministren për dialog, aty mungon fotografia me Hashim Thaçin, raporton Gazeta Blic.

Ndryshe, amerikanët kanë dalë kundër nismës së Hashim Thaçit për krijimin e Ushtrisë së Kosovës pa ndryshime kushtetuese.

Këto janë fotografitë e postuar në faqen e Facebookut të ambasadës amerikane.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

BUJA AKUZON PROKURORINË SE PO E PENGON TË KANDIDOJË PËR LIPJANIN

lipjanipress

Agani tërhiqet nga gara për deputet shkak i aktakuzës

lipjanipress

Publikohet edhe video e fushatës luksoze të Refiqe Tërnavës

lipjanipress

PDK-Lipjan:Kryetari Hajrullahu vizitoi fshatin Konjuh!

lipjanipress

Nënkryetari Tasholli priti në takim përfaqësueset e projektit zviceran Kujdesi Shëndetësor i Qasshëm dhe Cilësor

lipjanipress

NJOFTIM: Dorëheqje nga PDAK, si dhe nga të gjitha funksionet e PDAK-së

lipjanipress

Ministri i FSK-së nuk e ka refuzuar pagën me rritje

lipjanipress

Deklarata shokuese e ish ushtarit serb: Me eshtrat e shqiptarëve janë shtruar rrugët (VIDEO)

lipjanipress

AMBASADA BRITANIKE: QEVERIA ARGUMENTOI LIGJSHMËRINË E DREJTORIT TË DOGANAVE

lipjanipress

Njoftojmë fermerët e Komunës së Lipjanit

lipjanipress

‘Mars’ tërheq disa lloje çokollatash nga tregu – mund të përmbajnë virus vdekjeprurës

lipjanipress

Pamje 3D të strukturës së sheshit që po ndërtohet në Veri (Video)

lipjanipress
Skip to toolbar