LipjaniPress

Helikopteri ushtarak rrëzohet mbi ndërtesat e banuara

Lajme

Një helikopter ushtarak japonez është rrëzuar në një zonë rezidenciale duke shkaktuar zjarr në një shtëpi. Video nga vendi i ngjarjes tregojnë tym të zi që u ngrit nga një shtëpi pranë një çerdhe në Kanzaki pasi helikopteri ra gjatë trajnimit.
Mësuesi i shkollës i tha se asnjë nxënës nuk ishte plagosur, por numri i viktimave është i paqartë.

Sipas Agjencisë Kombëtare të Policisë, ka katër vetë që jetojnë në shtëpi ku helikopteri u rrëzua – të gjitha këta janë të sigurt.

Një grua 78-vjeçare që jetonte pranë skenës tha se pa helikopterin të zbriste ndërsa po ecte me qenin e saj.

Ajo tha për NHK të Japonisë: “Kam shikuar lart ku kam parë helikopterin duke rëndë në tokë me një zhurmë të lartë”, transmeton oranews.

Një nxënës gjithashtu tha: “Po shkoj në autobus dhe dëgjoja shoferin duke bërtitur” Ah “.

“E pashë helikopterin të binte nga qielli dhe pas pak çastit tymi i zi shpërtheu”.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Hoxha: Rruga drejt integrimit e vetmja alternativë

lipjanipress

David Philips shkruan për elitën e korruptuar në Prishtinë dhe raportet e reja Kosovë-Amerikë

lipjanipress

Veseli:Fillimi i Ri është garancë për Shtetin e Kosovës dhe fuqizimin e tij (FOTO)

lipjanipress

Haziri koordinohet me BIK’un në Gjilan “për ndërtimin e xhamive dhe një qendre islamike”

lipjanipress

Partia e Ashkalive për Integrim – dega në Lipjan ka mbajtur Kuvendin Zgjedhor (FOTO+VIDEO)

lipjanipress

LDK i reagon Thaçit, jep sinjale se nuk do të votojë për Ushtrinë

lipjanipress

Donacion të rëndësishëm nga Gjermania Policis së Kosovës

lipjanipress

10 Inspektorët e qeverisjes Mustafa në Prishtinë dalin para Gjykatës, akuzohen për korrupsion

lipjanipress

Vajza filloi të bërtiste, kur nëna e saj i pa dorën u shokua (Video)

lipjanipress

Nënkryetari i LDK-së u kthehet vrasjeve politike, kërkon drejtësi nga shteti (VIDEO)

lipjanipress

PUNËTORI PËR TË MBËSHTETUR KOMUNITETET E TË MËSUARIT SË BASHKU

Press Lipjani

As ‘’Adem Jashari’’ s’i bën bashkë PDK’në e LDK’në (VIDEO)

lipjanipress
Skip to toolbar