LipjaniPress

HOMAZHE NË VARREZAT E DËSHMORËVE NË RIBAR TË MADH DHE ZLLAKUQAN

Lajme Lipjani

Me rastin e përvjetorit të rënies së dëshmorit të kombit nga Ribari i madh Xhavit Kozhani, një delegacion i Qendrës së Lëvizjes së VETËVENDOSJE!-së në Lipjan, i udhëhequr nga kryetari z. Selatin Retkoceri bëri homazhe, duke kujtuar dhe nderuar veprën dhe sakrificën e dëshmorit të kombi Xhavit Kozhani.
Për nderim të dëshmorit Xhavit Kozhani dhe për homazhe, të pranishëm ishin edhe deputetët e legjislaturës së kaluar dhe kandidatët për deputetë të Lëvizjes VETËVENDOSJE! znj. Donika Kada – Bujupi, znj. Shqipe Pantina, z. Glauk Konjufca, z. Faton Topalli, z. Driton Tali dhe z. Xhevdet Qeriqi.
Delegacioni i Lëvizjes VETËVENDOSJE! bëri homazhe edhe në varrezat e dëshmorëve të kombit Ajet Kozhani, Beqir Duriqi dhe Fahri Zani./LipjaniPress.com//

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

KEDS ka njoftuar për vendet që do të kenë ndërprerje të rrymës gjatë ditës së nesërme

Press Lipjani

Rruga apo Laminati që u ndërtua nga Ministria e Pal Lekaj

lipjanipress

AGK KËRKON NGA QË RASTET E GAZETARËVE TË TRAJTOHEN ME KOHË NGA GJYKATAT

lipjanipress

Të gjithë të interesuarit, dashamirësit e librit, janë të mirëseardhur të marrin pjesë në Ceremoninë e promovimit të librit, “Me Forcen e Shpirtit” me personazh z. Islam Behxhet Pacolli

lipjanipress

Ka mbyllur punimet Konferenca e dytë Shkencore Ndërkombëtare “Gjuhësi, letërsi dhe kulturë”, ICLLC 2017 e Kolegjit AAB

Press Lipjani

ELEM mbyll dyqanet në Kodrën e Diellit

lipjanipress

Lirak Çelaj përmendet si kandidat për Kryetar të Prishtinës në tubimin e PDK-së

lipjanipress

Zjarr në një ndërtesë në Lipjan, ka të lënduar

lipjanipress

Kryetari Ahmeti kërkon punë dhe angazhim maksimal nga shefat e sektorëve

lipjanipress

Limaj: Ramush Haradinaj kandidat i opozitës për Kryeministër

Press Lipjani

Kryetari Imri Ahmeti ka vizituar fillimin e punimeve tek udhëkryqi Lipjan – Magurë -Shtime.

lipjanipress

Alarmi i frikshëm: Bota mund të jetë në rrezik më të madh sesa përballja Rusi–Perëndim (Foto)

lipjanipress
Skip to toolbar