LipjaniPress

Hoti alarmon Shpend Ahmetin: LDK e gatshme ta drejtojë Prishtinën

Lajme

Anëtari i Këshillit të Përgjithshëm të Lidhjes Demokratike të Kosovës, njëherësh Ministër i Financave, Avdullah Hoti, e ka alarmuar Kryetarin e Prishtinës, Shpend Ahmeti.
Ai ka thënë, në një shkrim në Facebook, se LDK është e përgatitur për të marrë përgjegjësinë e qeverisjes në Prishtinë.

“Keshilli i Pergjithshem i LDK-se miratoi platformen dhe orientimet programore per zgjedhjet e ardhshme lokale. Ne javet ne vijim do te jemi te shperndare te gjithe ne terren, ministrat, deputetet dhe zyrtaret e tjete nga LDK, per te komunikuar me qytetare dhe per te punuar me te gjitha deget e LDK-se per te ndertuar programet e kandidateteve tane per zgjedhjet lokale ne vjeshte”, ka shkruar Hoti në rrjetin social.

“LDK e pergatitur per te marre pergjegjesine e qeverisjes edhe ne Prishtine, Prizren, Mitrovice dhe komuna te tjera”, ka thënë Hoti

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Bilall Sherifi i përgjigjet Anton Berishës: Mos e fut hundën ku nuk e ke vendin

lipjanipress

Tentim -vrasja e Azem Vllasit u raportua në shumë media botërore

lipjanipress

Hoxhaj: Me këtë territor të Kosovës na kanë njohur 114 shtete

lipjanipress

Interpoli pastron listat, vetëm dy kosovarë të kërkuar publikisht (FOTO)

lipjanipress

Dardan Sejdiu kapet në rren, biznesin që ia ndaloi qytetarit në Prishtinë, ua lejoi Devollëve (Video)

lipjanipress

Hapat që duhet ndjekur për t’u regjstruar si votues jashtë Kosovës:

lipjanipress

Anita me puthje i uron Ramushit postin e kryeministrit (Video)

lipjanipress

Megjithatë kryeministri thotë se do ta mbrojë lirinë e mediave

lipjanipress

Kryeministër z.Ramush Haradinaj zëvendëskryeminister z.Fatmir Limaj shikoje këtë Çlirimtarin është nga Llapushniku Malush Gashin bashkëluftetarë i joni

lipjanipress

Njoftohen të gjitha klubet sportive cilat aktivitetin sportiv e zhvillojnë në Komunë e Lipjanit

lipjanipress

Ja çka thonë të moshuarit për mungesën e WC-ve publike në Prishtinë (VIDEO)

lipjanipress

Kështu reagoi Veseli kur Isa Mustafa e la sallën e Kuvendit (Foto)

lipjanipress
Skip to toolbar