LipjaniPress

Hoti e O’Connell lavdërojnë procesin e emërimit të Berishës në krye të Doganës [video]

Lajme

Ministri i Financave, Abdullah Hoti, dhe ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Prishtinë, Ruairi O’Connelli, gjatë një konference të përbashkët me gazetarët kanë vlerësuar procesin e emërimit të drejtorit të përgjithshëm të Doganës së Kosovës, Bahri Berisha.

Fillimisht, ministri i Financave, Abullah Hoti, tha se emërimi i drejtorit të përgjithshëm të Doganës, Bahri Berisha është bërë mbi baza meritore.

Hoti tha se Berisha është treguar më i suksesshmi në mesin e kandidatëve, që kanë konkurruar për këtë pozitë.

“Besoj që do jetë shembull në emërime tjera”, tha Hoti.

E ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë Ruairi O’Connell, tha se procesi i emërimit të drejtorit të ri të Doganës ishte krejtësisht transparent.

Kjo sipas O’Connell duhet të merret si shembull edhe për emërimet e tjera.

“Është emëruar kandidati që ka dalë numër një, me proces transparent, dhe duhet vlerësuar qeverinë për këtë vendim kaq të mire, ky proces duhet të jetë shembull me këtë rast”, tha ambasadori britanik.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kryetari Imri Ahmeti ka vizituar fillimin e punimeve tek udhëkryqi Lipjan – Magurë -Shtime.

lipjanipress

Serbët lëshojnë pe, pranojnë të rrënohet muri në Mitrovicë

lipjanipress

Ymeri: Dialogu s’bën të vazhdojë, Isa dhe Hashimi janë të nënshtruar

lipjanipress

Thaçi se përjashton mundësinë që LDK-së t’ia jap mandatarin e dytë!

Granit

Vetëvendosje skeptike për mënyrën si është sjell ligji për Ushtrinë

lipjanipress

Kush e kërcënoi me vrasje liderin e Dardanëve, Lulzim Berisha? (Video)

lipjanipress

LDK fillon t’i bojkotoj seriozisht seancat, nuk e voton marrëveshjen e IPA-s

lipjanipress

Hoxha: Kosova, përpos BE’së, nuk ka alternativë tjetër

lipjanipress

Thaçi: Progresi nëntëvjeçar i Kosovës është vlerësuar nga Trump dhe liderët europianë (Video)

lipjanipress

Hoxha: Askush s’ka informata për arrestimet e Speciales (Video)

lipjanipress

Njoftohen të gjithë qytetarët e Komunës së Lipjanit

lipjanipress

Gjendet i vdekur një kumanovar në rrugë

lipjanipress
Skip to toolbar