LipjaniPress

HOTI-HARADINAJT: MOS SHIT TRIMËRI

Lajme

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah e ka kritikuar ashpër programin e Qeverisë Haradinaj. Ky i fundit i është përgjigjur Hotit për sulmet që po u bëhen në vazhdimësi anëtareve të Komisionit për Demarkacionin.

Por Hoti përsëri e ka replikuar Haradinajn, duke i thënë se ka pritur që kryeministri sot në foltoren e Kuvendit të flas për programin e tij qeverisës dhe premtimet që i ka dhënë gjatë fushatës elektorale.

Tutje Hoti i ka thënë Haradinajt se nuk mund të flas nga foltorja e Kuvendit se kush është më shumë apo më pak patriot. Ka thënë se Haradinaj nuk guxon që askënd ta kërcënojë si kryeministër i vendit.

“Ne qëndrimin e kemi të qartë për këtë çështje. Jo të merremi me raporte që merren komisione të ndryshme. Kush është më patriot e më pak, nuk është mirë që kryeministri të bëjë kërcënime. Ju i keni dhënë premtimet elektorale. Unë prita që ju të dilni e të flisni për premtimet elektorale. Nuk guxoni ta kërcënimi askënd si kryeministër”, ka thënë Hoti.

Haradinaj i është përgjigjur Hotit se Komisioni për Shënjimin e Kufirit të Kosovës është i njëjti siç ka qenë dikur.

“Ju më keni thirre për dokumentin që ua kam sjellë në fillim kur e kam nisë qeverisjen. E dyta, nuk kom qejf më u nguc me askënd tepër. Keni parasysh, Komisioni Shtetëror i Kosovës ky është sot, është i njëjti si ai që ka ekzistuar dikur”, ka thënë Haradinaj.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Trump bëhet bashkë më Putin për të bombarduar ISIS-in

lipjanipress

Lista Srpska: Prishtina të themelojë Asociacionin

lipjanipress

Trump zbut disa sanksione ndaj Rusisë

lipjanipress

Kur shqiptarët mbronin me gjak Manastirin e Deçanit

lipjanipress

Ekskluzive: Rugova e dërgoi Adem Jasharin për trajnime në Shqipëri (VIDEO)

lipjanipress

19 vjet nga hyrja e NATO-s në Kosovë

lipjanipress

Arrestohen pesë kosovarë në Zvicër për korrupsion

lipjanipress

Komisioni për Punë të Brendshme e kërkon për raportim drejtorin e policisë

lipjanipress

Goditet në kokë me shufër hekuri një 12-vjeçar nga Shkupi

lipjanipress

Përfundojnë “Ditët e Agimit” – rikujtohet vepra e Agim Ramadanit

lipjanipress

Hyseni takon ambasadorin e Hungarisë: Flasin për vizat

lipjanipress

E rrahu dhe e la të zhveshur ish-të dashurën në rrugët e Shkupit

lipjanipress
Skip to toolbar