LipjaniPress

Hoxha: Kosova, përpos BE’së, nuk ka alternativë tjetër

Lajme

Ministrja e Integrimit Europian, Dhurata Hoxha, ka bërë me dije se integrimi i Kosovës në Bashkimin Europian është e vetmja alternativë.

Në një intervistë për gazetën ‘Epoka e Re’, ministrja Hoxha ka theksuar se Kosova e meriton të jetë pjesë e BE’së.

Ajo ka bërë thirrje që në proceset integruese të Kosovës të vazhdojë konsensusi altual pozitë-opozitë.

Hoxha ka pranuar se ka vonesa në zbatimin e MSA’së por kjo, sipas saj, ka ndodhur për shkak të zhvillimeve politike që kanë ndodhur kohët e fundit në Kosovë.

Miratimin e marrëveshjes së IPA’s 2016 në Kuvend ministrja Hoxha e ka vlerësuar arritje të madhe për Kosovën.

Hoxha ka theksuar se marrëveshja IPA 2016 do të ndikojë drejtpërdrejt në zhvillimin ekonomik dhe në mirëqenien e qytetarëve.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Rrëzohet aeroplani luftarak amerikan që po shkonte drejt Koresë së Veriut (FOTO)

lipjanipress

Deklarat Primare 25 Pikëshe nga Lëvizja Për Ndryshim

lipjanipress

Kolegji i Gylenit “Mehmet Akif” dënohet me 12 mijë euro, instaloi kamera në toalete

lipjanipress

Mustafa i thotë Palmerit se përkrahja e SHBA-ve për Kosovën është e pazëvendësueshme

lipjanipress

Çka do të thotë të kesh opozitë politike të përgjegjshme?

Granit

20 vjet nga rënia heroike e Jasharëve Fillojnë aktivitetet me rastin e vitit jubilar, 20 vjetorit të rënies heroike të Komandantit legjendarë Adem Jashari, Familjes Jasharaj, dëshmorëve të kombit si dhe të gjithë të rënëve për liri.

lipjanipress

Krijimi i Qeverisë së re proces i komplikuar, ja çfarë thonë analistët

lipjanipress

Ky është parashikimi i motit për sot

lipjanipress

Njoftim: Komuna Lipjanit

lipjanipress

Veseli prapë ia ngatërron mbiemrin deputetes së LDK-së

lipjanipress

Jetojnë në Kosovë – rom, ashkali dhe egjiptian – ëndërrojnë Europën (VIDEO)

lipjanipress

Agjenti serb: Haradinaj s’u arrestua për krime lufte, prapa tij qëndrojnë njerëz të CIA’s dhe NATO’s (Video)

lipjanipress
Skip to toolbar