LipjaniPress

Hoxha: Kosova, përpos BE’së, nuk ka alternativë tjetër

Lajme

Ministrja e Integrimit Europian, Dhurata Hoxha, ka bërë me dije se integrimi i Kosovës në Bashkimin Europian është e vetmja alternativë.

Në një intervistë për gazetën ‘Epoka e Re’, ministrja Hoxha ka theksuar se Kosova e meriton të jetë pjesë e BE’së.

Ajo ka bërë thirrje që në proceset integruese të Kosovës të vazhdojë konsensusi altual pozitë-opozitë.

Hoxha ka pranuar se ka vonesa në zbatimin e MSA’së por kjo, sipas saj, ka ndodhur për shkak të zhvillimeve politike që kanë ndodhur kohët e fundit në Kosovë.

Miratimin e marrëveshjes së IPA’s 2016 në Kuvend ministrja Hoxha e ka vlerësuar arritje të madhe për Kosovën.

Hoxha ka theksuar se marrëveshja IPA 2016 do të ndikojë drejtpërdrejt në zhvillimin ekonomik dhe në mirëqenien e qytetarëve.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Shpend Ahmeti vazhdon të bëhet “horë me tupan” (Foto)

lipjanipress

LSDM premton pensione shtetërore për të gjithë qytetarët

lipjanipress

“The Telegraph” i përgjigjet Trumpit me Ritën dhe refugjatet më inspiruese

lipjanipress

Jep dorëheqje zëvendësministri Lirak Çelaj

lipjanipress

Kosovari dorëzohet në polici, pranon se kreu vrasje natën e Pashkëve në Vjenë

lipjanipress

Hoxhaj: PDK parti që i vendos interesat e qytetarëve gjithnjë të parat

lipjanipress

Trump nënshkruan sot një urdhër ekzekutiv për prishjen e dy marrëveshjeve ndërkombëtare

lipjanipress

Florim Shala jep dorëheqje nga të gjitha funksionet në PDK në ditën e zgjedhjeve

lipjanipress

Fati i murit në Mitrovicë varet nga bisedimet në Bruksel

lipjanipress

Pse po vetëvriten punëtorët e KEDS’it ?

lipjanipress

Diplomati amerikan: Zgjedhjet e parakohshme nuk janë opsion

lipjanipress

Presidenti i Serbisë po kërkon paqe me Kosovën, s’flet më për luftë

lipjanipress
Skip to toolbar