LipjaniPress

Hoxhaj: PDK parti që i vendos interesat e qytetarëve gjithnjë të parat

Lajme

Zëvendëskryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj ka zhvilluar sot takim me strukturat e PDK-së në Vushtrri në kuadër të mobilizimit për zgjedhjet e 11 qershorit.
Në këtë takim, Hoxhaj ka deklaruar se PDK është partia më e madhe në vend, por mbi të gjitha është parti e vendimeve të mëdha dhe e veprimeve të mëdha.

Hoxhaj ka thënë se PDK ka udhëhequr dhe do te vazhdojë t’i udhëheq proceset më të rëndësishme shtetndërtuese të Kosovës. Ai ka theksuar se për Partinë Demokratike është primar interesi i shtetit para çdo interesi tjetër.

“Tubim i jashtëzakonshëm në Vushtrri me strukturat drejtuese të degës së PDK-së ku pashmangshëm diskutuam edhe për zhvillimet e fundit. Theksova se PDK është partia më e madhe në vend, por mbi të gjitha është parti e vendimeve të mëdha dhe e veprimeve të mëdha. PDK ka udhëhequr dhe do te vazhdojë t’i udhëheq proceset më të rëndësishme shtetndërtuese të Kosovës si parti që i vendos interesat e qytetarëve para atyre individuale. Bashkë për #FillimiRi me 11 qershor”, shkruan Hoxhaj në Facebook.

Zëvendëskryetari i PDK-së ka bërë thirrje për dalje sa më masive dhe përkrahje për partinë demokratike në zgjedhjet e 11 qershorit.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Theret me thikë një person në Prishtinë

lipjanipress

Zyrtari i Gjykatës me veturë zyrtare bllokon e më pas fyen pacientët në QKUK (Foto)

lipjanipress

Këto janë nënat që gatuan për refugjatët dhe ushtarët e UÇK-së (VIDEO)

lipjanipress

Ky është dëmi më i madh që Thaçi ia shkaktoi Kosovës (VIDEO)

lipjanipress

Aksident dy vetura tek semaforat në Lipjan tre persona të lënduar,(FOTO)

lipjanipress

Kryetarët e Komunave vizitojnë Ramush Haradinajn në Francë

lipjanipress

Daka e KQZ’së: Ne jemi gati për zgjedhje, obligimet e tjera i kryen Qeveria

lipjanipress

Erdogan lëshon një kërcënim të ri: Kosova të ketë kujdes me Ambasadën tonë në Prishtinë

lipjanipress

Kërkohet ndihmë për shërim jashtë vendit për vëllezërit nga Gjilani

lipjanipress

Ministrja serbe e Drejtësisë: Nuk ka arsye që kërkesa për ekstradimin e Haradinajt të refuzohet

lipjanipress

“ Zgjedhjet nuk do të mbahen në pranverë!”

lipjanipress

Molliqaj thotë se veç një Qeveri e re zgjidh problemin e Veriut

lipjanipress
Skip to toolbar