LipjaniPress

Hoxhaj: PDK parti që i vendos interesat e qytetarëve gjithnjë të parat

Lajme

Zëvendëskryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj ka zhvilluar sot takim me strukturat e PDK-së në Vushtrri në kuadër të mobilizimit për zgjedhjet e 11 qershorit.
Në këtë takim, Hoxhaj ka deklaruar se PDK është partia më e madhe në vend, por mbi të gjitha është parti e vendimeve të mëdha dhe e veprimeve të mëdha.

Hoxhaj ka thënë se PDK ka udhëhequr dhe do te vazhdojë t’i udhëheq proceset më të rëndësishme shtetndërtuese të Kosovës. Ai ka theksuar se për Partinë Demokratike është primar interesi i shtetit para çdo interesi tjetër.

“Tubim i jashtëzakonshëm në Vushtrri me strukturat drejtuese të degës së PDK-së ku pashmangshëm diskutuam edhe për zhvillimet e fundit. Theksova se PDK është partia më e madhe në vend, por mbi të gjitha është parti e vendimeve të mëdha dhe e veprimeve të mëdha. PDK ka udhëhequr dhe do te vazhdojë t’i udhëheq proceset më të rëndësishme shtetndërtuese të Kosovës si parti që i vendos interesat e qytetarëve para atyre individuale. Bashkë për #FillimiRi me 11 qershor”, shkruan Hoxhaj në Facebook.

Zëvendëskryetari i PDK-së ka bërë thirrje për dalje sa më masive dhe përkrahje për partinë demokratike në zgjedhjet e 11 qershorit.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Jetojnë në Kosovë – rom, ashkali dhe egjiptian – ëndërrojnë Europën (VIDEO)

lipjanipress

PDK-Lipjan:Kryetari Hajrullahu vizitoi shoqatën e të burgosurve politik në Lipjan

lipjanipress

Gjendet traktori i vjedhur para 18 vjetësh (Video)

lipjanipress

Joe Biden: Do të fitoja, sikur të garoja për president të SHBA-së në zgjedhjet e 2016-s

lipjanipress

Kosova e gatshme t’i avancojë marrëdhëniet me NATO-n

lipjanipress

Kosovari dorëzohet në polici, pranon se kreu vrasje natën e Pashkëve në Vjenë

lipjanipress

Ditëve të fundit është shtuar dukshëm numri i të prekurve me sëmundjen e fruthit në Kosovë. Nga kjo sëmundje deri më tani kanë vdekur 2 persona, një fëmijë 15 muajsh dhe një 37 vjeçar.

lipjanipress

Kryetari Ahmeti kërkon punë dhe angazhim maksimal nga shefat e sektorëve

lipjanipress

Paraburgim të Dyshuarit për Sulmin ndaj Gazetarit Vehbi Kajtazi

lipjanipress

Njoftohen të gjithë qytetarët e Komunës së Lipjanit

lipjanipress

LUKSI I DEPUTETËVE ME BUXHET TË SHTETIT.

lipjanipress

Policia realizon pilot projektin për vendosjen e shenjave të trafikut

lipjanipress
Skip to toolbar