LipjaniPress

I ati i Ramush Haradinaj shpreh gëzimin për 17 Shkurtin dhe mërzinë për djalin

Lajme

Hilmi Haradinaj – babai i dy djemve të vrarë për lirinë e Kosovës dhe i Ramush Hradinajt, komandant i Zonës Operative të Dukagjinit – është shprehur i lumtur për 17 Shkurtin.

Por nuk ka mundur ta fshehë mërzinë që ia ka shkaktuar mbajtja në Francë e djalit të tij Ramush Haradinaj, pas ndalimit që iu bë atje më 4 janar nga një urdhërarrest që Serbia e kishte lëshuar përmes INTERPOL-it në vitin 2004.

“Jam i lumtun për ditën e Pavarësisë, edhe pse shumë na ka kushtu kjo Pavarësi.
Shumë djem e vajza kanë dhanë jetën për këtë ditë.
Për ne si familje është ma e zorshme kjo ditë, arsyeja se, ai thuaja se e ka pru këtë ditë, dej te pavarësia, dej te shteti, ai sot gjindet në Francë, me ato aktakuza të Serbisë”, tha Haradinaj në një bisedë të shkurtër për televizionin publik të Kosovës.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Ahtisaari ka plan edhe për Kataloninë

lipjanipress

Kosova e gatshme t’i avancojë marrëdhëniet me NATO-n

lipjanipress

Video ekskluzive nga momenti i të shtënave në Pejë

lipjanipress

Mediat serbe: Trump dhe Putin ndajnë botën, e nisin me Kosovën!

Press Lipjani

U bënë gati katër muaj të bllokimit të punës së Kuvendit komunal nga Kryesuesja e KK- së në mënyrë të jashtëligjshme duke shkel rëndë LVL

lipjanipress

Mentor Vishesella: padi në Gjykat, Padi kjo e drejtuar Partis Demokratike të Kosovës dhe Kandidatit për Kryetar Ismet Hajrullahu

lipjanipress

Kushtetuta dhe ligji ndërkombëtar ia pamundësojnë Serbisë t’a anulojë vendimin për pronat

lipjanipress

Mediat serbe në panik: NATO po e armatosë Kosovën për ta marrë Veriun

lipjanipress

Norvegjia premton vazhdimin e mbështetjes për Kosovën

lipjanipress

Flaka Surroi: Reagon ndaj tentim vrasjes se Azem Vllasit

lipjanipress

Eksperti nga Gjermania: Argumentet që zbulojnë manipulimet dhe mashtrimet e komisioneve për demarkacionin!

lipjanipress

Une Florim Shala anetar i Kryesise se PDK-se – dega ne Lipjan, demantoj lajmin e meparshem te disa mediave

lipjanipress
Skip to toolbar