LipjaniPress

I dënuari nga grupi i Kumanovës jep një mesazh emocionues

Lajme Maqedoni

I dënuari nga Grupi i Kumanovës, Mirsad Qerimi ka dhënë një mesazh për popullin shqiptar pas dënimit me 20 vite burg nga gjykata maqedone.

Qerimi me anë të një mesazhe ka thënë se ata janë edhe më të fortë ndërsa ka bërë thirrje që shqiptarët ta duan njëri tjetrin, shkruan Indeksonline.

“Popull i dashur, thjesht jeni të mrekullueshëm. Ju dua për jetë! Faleminderit të gjithëve për përkrahjen tuaj. Ne jemi ende më të fortë, sidomos atëherë kur jemi te bashkuar. Vazhdoni kështu ta duani njëri tjetrin.

I popullit përherë , unë Mirsad Qerimi” shkruan i dënuari shqiptar në një letër emocionuese.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Në 18 vjetorin e masakrës në Krushë, Thaçi fton drejtësinë të hetojnë vrasjet dhe masakrat

lipjanipress

Janë bërë hit në internet, por e vërteta për to është shokuese

lipjanipress

Mediat serbe paralajmërojnë ndërtimin e një muri të ri në Veri

lipjanipress

Ambasadori i Meksikës në Serbi: Jemi të përkushtuar ta ndalojmë anëtarësimin e Kosovës në të gjitha organizatat ndërkombëtare

lipjanipress

Tsipras në Beograd: Askush s’mund të na bëjë presion për njohjen e Kosovës

lipjanipress

Lladrovci i ofron pozitë të lartë Xhavit Drenorit

lipjanipress

Haradinaj për AFP: Dialogu mund të vazhdojë vetëm nëse Serbia e njeh Kosovën

lipjanipress

Eksperti i spiunazhit: Daullet e luftës po bien në Kosovë dhe në Bosnje

lipjanipress

Pse e armatosi Rusia Serbinë 1 muaj para tensioneve me Kosovën?

lipjanipress

El Chapo deklarohet i pafajshëm

lipjanipress

Kryesuesja Vlora Limani-Hajnuni seancën e të Mërkures e quan të përfunduar.(VIDEO)

lipjanipress

“Ju tregoj datën kur do të nisë Lufta e Tretë Botërore”, flet burri që s’ka dështuar në asnjë parashikim

lipjanipress
Skip to toolbar