LipjaniPress

Imami i xhamis se lipjanit Mulla Skender Mehmeti uron muajin e shenjët të Ramazanit gjith besimatave islam

Lipjani

Të nderuar vëllezer e motra!

Kam kënaqësinë t’ju përshëndes me Eselamu alejkum, paqa dhe mëshira e Zotit, qoftë mbi ju.
Zoti i Madh ju begatoftë.
Jemi në prag të muajit të bekuar të Ramazanit, lusim Zotin të na mundësoj ta presim me shëndet, me gëzim e hare muajin Ramazan, si dhe të agjërojmë e të shtojmë adhurimet në këtë muaj, pasi që kështu vepronte edhe i dërguari i Allahut, Muhamedi a.s..
Neve duhet të përgatitemi për ta pritur këtë musafir special, me një përgatitje të veçant.
Në këtë muaj siç e dini Zoti shpërblen dhe falë shumë, andaj neve duhet të garojmë në punë të mira me shpresë se i Madhi Zot do të na falë e mëshiroj, ate qe e fal dhe mëshiron Zoti ai eshte njeriu me fatlum ne kete bote dhe boten tjeter.
Për neve mbetet të punojmë e të angazhohemi më shumë gjatë muajit Ramazan.
Duke ju dëshiruar çdo të mirë në jetë, ju përshendes nga zemra dhe ju uroj muajin e bekuar te Ramazanit./LipjaniPress.com
Me respekt! Hoxhë:Skender Mehmeti

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Familja Misini, mbështetë Forcën për Ndryshim në krye me Ismet Hajrullahun

lipjanipress

Dëshmi të reja: Si i urdhëroi Millosheviq vartësit e tij për t’i fshehur krimet në Kosovë

lipjanipress

Njoftohen të gjitha klubet sportive cilat aktivitetin sportiv e zhvillojnë në Komunë e Lipjanit

lipjanipress

Kosovari që plagosi 9 persona me sopatë (Video)

lipjanipress

Filloj punimi i rruges në fshatin Shale me gjatesi 2.2 km

lipjanipress

Hajriz Rashiti zgjedhet punëtor më i dalluar i vitit 2018 (FOTO)

lipjanipress

Kryesia e Deges se AAK-se ne Lipjan mbane takimin e rradhes

lipjanipress

Ahmeti: Njoftohen të gjithë qytetarët e Komunës së Lipjanit

lipjanipress

Kerkohen 10 mjeshter ne gjermani Darmstadt

lipjanipress

Ja se kur fillon Muaji i Ramazanit (Foto)

lipjanipress

Kryetari Ahmeti i përkushtuar në përmirësimin e kushteve në shkolla

lipjanipress

Hapat që duhet ndjekur për t’u regjstruar si votues jashtë Kosovës:

lipjanipress
Skip to toolbar