LipjaniPress

Intelektuali Agim Bahtiri godet komandantët

Lajme

Nënkryetari i AKR-së, Agim Bahtiri, ka thënë se ka kaluar koha e komandantëve dhe ka ardhur koha e njerëzve intelektualë e biznesmenëve për ta çuar Kosovën përpara.

Bahtiri ka thënë në tubimin e kandidatit për kryeministër të koalicionit LDK-AKR, Avdullah Hoti me të rinjtë se Kosova evropiane bëhet me njerëz akademikë, shkruan arbresh.info.

“Kemi nevojë për mirëqenie, për zhvillim më të mirë, për një ekonomi ndryshe, për një rrugë evropiane bëhet me njerëz akademikë, jo akademikë të pasluftës. Ka kaluar koha e komandantave, ka ardhur koha e njerëzve intelektualë, njerëzve të biznesit”, ka thënë Bahtiri.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Thaçi dhe kryediplomati norvegjez i shijojnë bashkë birrat e Prishtinës

lipjanipress

LEKAJ TAKON THAÇIN PAS POLEMIKAVE

lipjanipress

M.Tahiri: Punësimi mbetet ende sfida më e madhe për të rinjët e Ashkalinjëve

lipjanipress

PDK Lipjan: IMRI AHMETI PËRMES NJERËZVE TË TIJ PO SHANTAZHON DHE KËRCËNON VOTUESIT

lipjanipress

Ekskluzive: Rugova e dërgoi Adem Jasharin për trajnime në Shqipëri (VIDEO)

lipjanipress

Problemet e dorëzimit në AstraZeneca: çfarë qëndron pas?

lipjanipress

Ardit Isuf Tasholli, ingjinieri i parë i Makinerisë të Energjisë së Ripërtritshme në komunën e Lipjanit

lipjanipress

Talebani i dërgon letër presidentit Donald Trump

lipjanipress

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie, zgjedhjet e sotme në Kosovë, vlerësohen si shenjë e pjekurisë demokratike të vendit

lipjanipress

UP dëmtohet mbi gjysmë milioni euro, shkak një vendim i paligjshëm i ish-rektorit – askush s’jep përgjegjësi

lipjanipress

Nuk ndalet Haki Abazi: Nuk mjafton me dorëheqjen e Shpend Ahmetit, ja çka kërkon tjetër

lipjanipress

Hyseni takon ambasadorin e Hungarisë: Flasin për vizat

lipjanipress
Skip to toolbar