LipjaniPress

Interpoli pastron listat, vetëm dy kosovarë të kërkuar publikisht (FOTO)

Lajme

Deri para disa ditësh në faqen zyrtare të Interpolit në internet kanë figuruar dhjetëra kosovarë të shpallur në kërkim ndërkombëtar.
Por ka një kohë që lista është pastruar dhe në uebfaqe gjenden vetëm dy të kërkuar publikisht.

Dzemal Kapetanovic dhe Florim Hoxha janë dy të kërkuarit e vetëm që shfaqen nëse bëjmë “search” të “Under UNMIK- Kosovo (mandate), transmeton Indeksonline.

Lista mund të jetë e gjatë e kosovarëve të kërkuar nga Interpoli, mirëpo publikisht kërkohen vetëm Kapetanovic dhe Hoxha. Derisa i pari ka lindur në Çeki, Hoxha vjen nga Rahoveci.

Kosova nuk figuron ende si shtet në Interpol pasi kjo organizatë e sigurisë ndërkombëtare ende nuk e ka njohur atë si anëtare.

E derisa në vendin tonë të shpallur publikisht janë vetëm dy persona, në Shqipëri lista është shumë më e gjatë. Janë 160 shtetas të këtij vendi që po kërkohen publikisht prej vitesh nëpërmjet faqes së Interpolit.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Gjermania dëbon 38 kosovarë përmes aeroportit të Mynihut

lipjanipress

Çfarë më mësoi Sllobodan Millosheviqi për Donald Trumpin

lipjanipress

Reshitaj tregon planet për luftimin e ndotjes së ambientit

lipjanipress

Mediat ndërkombëtare: Vrasja e Ivanoviq mund të shkaktojë trazira në Kosovë

lipjanipress

Limaj: Serbia po bën hajgare me Thaçin dhe Mustafën

lipjanipress

Mirjeta Kalludra, deputetja e LDK-së që votoi kundër rezolutës për Haradinajn (Doku)

lipjanipress

Mogherini ia përsërit Vuçiqit: Pa e njohur Kosovën s’hyni në BE

lipjanipress

Shala tregoj që i takon NISMA-së dhe që NISMA i takon Shalës(VIDEO+FOTO)

lipjanipress

Policia Merr në Pyetje Deputetin Milaim Zeka për Shmangie nga Tatimi

lipjanipress

Gjykata merr vendim për Milaim Zekën, e lë në arrest shtëpiak

lipjanipress

Kujdes jo vetëm në Gërmi, Vipera Ammodytes gjarpri vdekjeprues (FOTO)

lipjanipress

Vetëvendosje: Nëse zgjedhjet nuk manipulohen, PDK do të jetë në opozitë

lipjanipress
Skip to toolbar