LipjaniPress

Investohet në Lipjan 385,000.00€ për ndërtimin dhe funskionalizimin e Zonës Ekonomike në Kërqevë(FOTO)

Lajme Lipjani

Kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti dhe Ministrja e Tregëtisë dhe Industrisë, Hykmete Bajrami sot në Lipjan nënshkruan marrëveshjen për bashkëfinancimin e projektit për ndërtimin dhe funksionalizimin e Zonës Ekonomike në Kërqevë të Komunës së Lipjanit.
Në fjalën e tij, Kryetari Ahmeti tha se kjo zonë ekonomike do të jetë një bazë e mirë për të gjithë investitorët potencial që duan të investojnë në Lipjan.
“Ne tani kemi një adresë të saktë se ku mund t’i vendosim investitorët, ata që shprehin gatishmërinë për të investuar. Ky projekt ka benifite të mëdha në kuptimin e mundësive të reja që do të krijohen për të gjithë investitorët e ardhshëm në Komunën e Lipjanit” është shprehur Kryetari Imri Ahmeti.
Ndërsa, Ministrja e Tregëtisë dhe Industrisë, Hykmete Bajrami tha se sot ka ardhur në Lipjan që së bashku me Kryetarin Ahmeti të nënshkruajnë marrveshjen për bashkëfinancim për zonën ekonomike në Kërqevë të Lipjanit, zonë kjo që shumë shpejt do të funksionaliziohet.
“Lipjani ka një numër të madh të bizneseve dhe bashkë me komunën po mundohemi të krijojmë një ambient sa më të mirë të të bërit biznes” tha Ministrja Bajrami./Lipjanipress.com//
Vlera e investimit në këtë projekt do të jetë 385,000.00 €

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

PDK-Lipjan:Kryetari Hajrullahu vizitoi shoqatën e të burgosurve politik në Lipjan

lipjanipress

Sadri Shala, një kryetar i ardhshëm i Lipjanit!…

lipjanipress

Aksident në rrugën Kumanovë-Shkup, rikahëzohet komunikacioni

lipjanipress

Suedia rikthen shërbimin e detyrueshëm ushtarak

lipjanipress

Konfirmohet vizita e Mogherinit në Mitrovicë

lipjanipress

Aksident në Lipjan (FOTO)

lipjanipress

Nishani: Gjendja e drogës dhe e krimit në Shqipëri, më e rëndë se në Meksikë

lipjanipress

Hoti e O’Connell lavdërojnë procesin e emërimit të Berishës në krye të Doganës [video]

lipjanipress

Zaev: Ivanov të mos humbë kohë, të na e japë mandatin

lipjanipress

Pas 42viteve punë, pensionohet mesuesi Naim Bahtiri!

Granit

Une Florim Shala anetar i Kryesise se PDK-se – dega ne Lipjan, demantoj lajmin e meparshem te disa mediave

lipjanipress

LUKSI I DEPUTETËVE ME BUXHET TË SHTETIT.

lipjanipress
Skip to toolbar