LipjaniPress

Ish antari i VV, studenti nga Dardana paralajmëron parti të re polike, themelimin e 1 Levizje

Lajme Lipjani

Të Dashur Qytetar Të Republikës Së Kosoves,i dashur populli im, ka ardh Koha që Populli të Drejtohet Nga Drejtsia.

I dëshpruar me gjendjen momentale në këtë vend, pozit e opozit nuk jan duke bër asgjë.
Un jam student i dy kolegjev Ispe dhe Fama. Nuk mund të duroj më popullin tim në kët gjendje të mjerushme.
Një Qeveri që emron mbi 70 kshillëtar, një opozit që flen në gjum dhe përqahen ndërmjet veti për interesa përsonale.
mjaft më duroj ky popull.

Së bashku me një grup nga VV, ish Presidentin Fatmir Sejdiu dhe ish Kryetarin e Kuvendit Nexhat Daci, do të dalmi së Shpejti edhe publikishtpara te gjitha mediave të Kosovës. /LipjaniPress.com//

Ai ka thënë për LipjaniPress, se në kohët e fundit është rritur jashtëzakonisht shumë numri i atyre që kërkojnë një lëvizje politike, me mendësi të re dhe se subjekti që po krijohet nga ky grup,Fatmir Sejdiu, Nexhat Daci dhe emra të tjerë.

Shkumbin Demolli, ka folur për lëvizjen e re e cila po krijohet, së bashku me një grup nga VV, ish Presidentin Fatmir Sejdiu dhe ish Kryetarin e Kuvendit Nexhat Daci, dhe një grup tjetër më i gjerë./LipjaniPress/

z.Demolli ka thënë se në kohen kur vendi gjendet ndërmjet atyre që e zhvatin shtetin dhe atyre që kërkojnë zhbërjen e shtetit të Kosovës, një lëvizje e re politike është shumë e nevojshme për të ndryshuar këtë gjendje.

z.Demolli ka thënë se subjekti i ri politik promovon bashkimin e të gjithë të rinjve që duan ndryshime dhe nuk kanë qenë asnjëherë pjesë e skenës politike, por edhe atyre të cilët janë të shpërndarë në parti të ndryshme dhe dëshirojnë të jenë pjesë e një ideje të re. /LipjaniPress/

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Familja e komandant Drinit pranojnë dekoratë nga Presidenti Thaçi

lipjanipress

Avokati Alban Arifi: Kryetari i Lipjanit Imri Ahmeti, përmes padisë, po kërcënon gazetarin Granit Duriqi

lipjanipress

Uniteti në dialog, mision i pamundur

Rexhep Isufi

Vetëvendosje: Do ta hetojmë SHIK-un dhe vrasjen e Elvis Pistës, Enver Zymberajt…

lipjanipress

Zyrtari i EULEX’it: Sistemi i drejtësisë të jetë llogaridhënës kur bën gabime

lipjanipress

KEDS ka njoftuar për vendet që do të kenë ndërprerje të rrymës gjatë ditës së nesërme

Press Lipjani

Dy policë nga Lipjani shpëtojnë jetën një të moshuare – tentonte të vetëvritej

lipjanipress

Kosova renditet e para në botë me vdekjet nga COVID-19 në 1 milion banorë

lipjanipress

Kulmet e banesave në Prishtinë të mbuluara me material kancerogjen – lesenit

lipjanipress

Matoshi: Kosovës i duhet një President i urtë jo një si Thaçi

lipjanipress

Shumica nuk hanë e nuk pinë, por a e dini historinë e lindjes së muajit të Ramazanit

lipjanipress

REAGIM: PDK – Dega Lipjan

lipjanipress
Skip to toolbar