LipjaniPress

Jakup Lecaj: Ukraine , Ne Fshatin Karakurt ku jetojne Shqiptare.

Lajme Lipjani Op/Ed

Gjate Inqizimeve me Mesuesen Natali Kirqeva e cila ka filluar per here te Pare te mesoje femijet ne Gjuhen Shqipe Ne Ukraine .

Ka edhe femije te Nacionaliteteve te tjera qe vijojne mesimin Plotesues e jo vetem Shqiptare . Nje femije me Baba dhe Nene Ruse vijonte mesimin Plotesues ne Gjuhen Shqipe dhe ne pyetjen time pse ka vendosur te mesoj edhe ne Gjuhen Shqipe mu pergegj , Prinderit me kane thene te mesoj Gjuhen Shqipe sepse jetojme ne nje fshat me Shqiptaret./LipjaniPress.com//

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Janjeva dhe janjevasit të paluhatshëm, gjithmonë LDK

lipjanipress

Shahini s’mërzitet nga dënimi me burgim, thotë se do të vazhdojë ta udhëheqë AKB’në

lipjanipress

Fuqizimi i të rinjve nga komunitetet Rom, Ashkali dhe Egjiptian në avokim për të siguruar ofrim më të mirë të shërbimeve shëndetësore në Kosovë.

lipjanipress

Labinot Tahiri vjen me një tjetër paralajmërim

lipjanipress

Kryeministri: Haradinaj, peng i shtetit që kreu krime e masakra në Kosovë

lipjanipress

Vendimi për Haradinajn më së largu deri më 14 shkurt – Serbia ende s’i ka dorëzuar letrat

lipjanipress

Izraeli: Serbia do të provojë ta fusë trenin përsëri, bashkë me ushtri

lipjanipress

LDK akuzon VV’në për punësime partiake në sektorin e arsimit në Prishtinë

lipjanipress

Sondazhi: Liderja e ekstremit të djathtë Le Pen do t’i humbiste zgjedhjet presidenciale në balotazh

lipjanipress

Vetëvendosje fsheh përplasjet e Shpend Ahmetit me Albin Kurtin (VIDEO)

lipjanipress

Behgjet Pacolli Një mundësi e jashtëzakonshme për Amerikën shkruan ne facebook.

lipjanipress

Ministria e Bujqësise nuk ka mjete të mjaftueshme per ti permbushur kërkesat e fermerëve të dëmtuar nga Natyra.

lipjanipress
Skip to toolbar