LipjaniPress

Jakup Lecaj: Ukraine , Ne Fshatin Karakurt ku jetojne Shqiptare.

Lajme Lipjani Op/Ed

Gjate Inqizimeve me Mesuesen Natali Kirqeva e cila ka filluar per here te Pare te mesoje femijet ne Gjuhen Shqipe Ne Ukraine .

Ka edhe femije te Nacionaliteteve te tjera qe vijojne mesimin Plotesues e jo vetem Shqiptare . Nje femije me Baba dhe Nene Ruse vijonte mesimin Plotesues ne Gjuhen Shqipe dhe ne pyetjen time pse ka vendosur te mesoj edhe ne Gjuhen Shqipe mu pergegj , Prinderit me kane thene te mesoj Gjuhen Shqipe sepse jetojme ne nje fshat me Shqiptaret./LipjaniPress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Lajmi i portaleve të pushtetit se Lëvizja VETËVENDOSJE! është në panikë ka rritur interesimin e qytetarëve për t’ju bashkuar Lëvizjes.

lipjanipress

Kryeministri i vendit kërkon njohjen e Kosovës nga shtetet me shumicë myslimane

lipjanipress

Ankand për ta ndihmuar veteranin e UÇK’së, Jon Harrison

lipjanipress

Ahtisaari ka plan edhe për Kataloninë

lipjanipress

Pse po vetëvriten punëtorët e KEDS’it ?

lipjanipress

Fauz Xhemajli, nënkryetar i Lipjanit

lipjanipress

ATË QË DO TË DUHEJ TA BËNTE KOMUNA E BËJNË QYTETARËT

lipjanipress

E aksidentuara Violeta Deda ka nevojë urgjente për gjak

lipjanipress

Ndodh edhe kjo: Gjendet një fëmijë në barkun e një krokodili (VIDEO)

lipjanipress

Franca i kundërpërgjigjet thirrjes së Erdoganit që turqit që jetojnë në Evropë t’i bëjnë nga 5 fëmijë

lipjanipress

Apeli kthen në rigjykim rastin ‘Tolaj’

lipjanipress

450 mijë euro për ndërtimin e Stadiumit në Lipjan

lipjanipress
Skip to toolbar