LipjaniPress

Janë inaguruar tri fusha ne Lipjan (Foto+Video)

Lipjani

Komuna Lipjanit, investim me mbeshtetje të Shoqatës Helvetas – Demos ka krijuar ambiente moderne të komplekseve sportive ngjitur Stadiumit ‘’Sami Kelmendi’’ në Lipjan

Në ceremoninë e inagurimit të pranishëm ishin Kryetari i Komunës Imri Ahmeti, dhe zëvendësmenagjeri nga Helvetas- Demos.Janë inaguruar tri fusha: Futbolli, Basketbollit, Tenisit. nga fakti korrektësisë së qytertarëve të Lipjanit për të paguar tatimin në prone eshte ber edhe kjo dhurat ,
Projekti ne total ka kushtuar rreth 220 mije euro, prej të cilave 138 mijë i ka ndarë Shoqata Helvtas-DEMOS dhe 90 mije Komuna e Lipjanit./LipjaniPress.com//


https://www.facebook.com/Lipjanipres/videos/1913317095551584/?sw_fnr_id=931468000&fnr_t=0

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kryetari i Komunës Imri Ahmeti uron 7 Marsin të gjithë mësimdhënësve

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka pritur një grup studentesh të Kolegjit UBT

lipjanipress

Familja e Nysret Dibranit, pas shtatë viteve bëhet më shtëpi (Foto+Video)

lipjanipress

Zgjedhjet në Kosovë, me (2K) dy mijë vëzhgues më pak,

lipjanipress

​Paratë e humbura në polici, kërkohet pronari

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka vizituar fabriken e lëngjeve MS Quality

lipjanipress

Kryetari Ahmeti diskuton për ndarjen e subvencioneve me përfaqësuesit e Klubeve Sportive

lipjanipress

170 mijë euro për ndërtimin e shtratit të lumit Sitnica

lipjanipress

8 janari u lind shkrimtari Anton Pashku

lipjanipress

Limon Ramadani kryetar I PDAK-ës,dega në Lipjan,mbetet në detyrën e tij deri në fund të mandatit

lipjanipress

LËVIZJA VETËVENDOSJE! QENDRA NË LIPJAN PREZENTON PROGRAMIN ME TË CILIN DO TË UDHËHEQ KOMUNËN

lipjanipress

Kadri Veseli: PDK do ta kthejë politikën në shërbim të qytetarit

lipjanipress
Skip to toolbar