LipjaniPress

« Jep dorëheqje » trajneri i KF Ulpianës?

Football Lajme

Pas barazimit 2-2 në transfertë ndaj Feronikelit, sipas burimeve të Ulpianapress, trajneri i Ulpianës, Edlir Tetova ka dhënë dorëheqje.

Marrëveshja e bashkëpunimit pritet të ndahet në mënyrë reciproke nga të dyja palët dhe pritet te bëhet zyrtare gjatë ditës së nesërme.

Skuadra ka pësuar 44 gola në 24 ndeshjet e luajtura deri tani, vetëm sduadra nga Drenasi ka pesuar më shumë gola se sa skuadra lipjanase në kampionat. Vendi i parafundit, rezultate negative kanë çuar në ndarjen mes klubit dhe trajnerit, skuadra e të cilit ka pësuar shtatë gola në tri takimet e fundit.

Ndërkohë, Ulpiana mban vendin e 9-të në BKT Superligën e Kosovës me 24 pikë, saktësisht gjindet në zonën e rënjes, ndërsa në 6 ndeshjet e fundit ka 3 humbje 2 barazime dhe një fitore, duke përshi edhe ndeshjen e Kupës.

Teorikisht, KF Ulpiana e ka thuajse të pamundur qendrimin edhe për një vit në elitën e futbollit kosovar, pasiqë ka ngecur 5 pikë larg vendit të 8-të, kurse matematikisht është ende në garë edhe për një vend që dërgon në garat evropiane.

Se a do të mbetet Ulpiana pa trajnerin e saj kryesor, mbetet të shihet gjatë ditës së nesërme.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kërkohet ndihmë për shërimin e voglushes Elsa Sopa

lipjanipress

LDK-Lipjan:Në Qylagë do të funksionalizojmë Zonën Ekonomike

lipjanipress

Organizatat e Shoqërisë Civile të Komunës së Lipjanit shqyrtuan prioritetet e programit ReLOad

lipjanipress

Demantohet lajmi në një postim gjëja se gjithë kryesia e AKR-s paska kalu në LDK

lipjanipress

Shpërthim në një banes në Londër

lipjanipress

Vajza e mbijetuar e Hamzë Jasharit rrëfën tmerrin që kishte ndodhur në mars të vitit 1998 (VIDEO)

lipjanipress

Kuvajti i ekzekuton me varje 7 persona, përfshirë edhe princin

lipjanipress

Thaçi e Mustafa nisin takimin me Mogherinin

lipjanipress

GLLOGOVCI DËSHMOJ SE KRYETARI IMRI AHMETI ISHTE DHE DO JETË KRYETARI I LIPJANIT EDHE PËR KATËR VITE

lipjanipress

Kryeministri: Haradinaj, peng i shtetit që kreu krime e masakra në Kosovë

lipjanipress

PDK të gatshëm për fushatën zgjedhore

lipjanipress

Kryeministri i vendit kërkon njohjen e Kosovës nga shtetet me shumicë myslimane

lipjanipress
Skip to toolbar