LipjaniPress

Joe Biden: Do të fitoja, sikur të garoja për president të SHBA-së në zgjedhjet e 2016-s

Lajme

Ish-zëvendës presidenti amerikan, Joe Biden, ka thënë sot se do të mund t’i kishte fituar zgjedhjet e 2016-s në SHBA, sikur të garonte për president.
Po ashtu, Biden ka treguar se sëmundja e të birit ka qenë arsyeja pse ai nuk ka garuar për president.
Biden tha para studentëve në Universitetin “Colgate” në qendër të Nju Jorkut se ai do të mund t’i fitonte zgjedhjet por se do ta kishte pasur të vështirë t’i fitonte zgjedhjet primare në Partinë e Demokratëve, transmeton Express.

Ai zbuloi se beteja e të birit me kancerin e kishte mbajtur atë jashtë garës për president.

Ai ka thënë se kushdo që garon për president duhet të jetë në gjendje ta shikojë publikun në sy dhe të premtojë se do të japë njëqind përqindëshin.

Ai ka thënë se nuk pendohet pse nuk garoi, por pendohet pse nuk është president.

“A pendohem se nuk jam president? Po.”

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Deputeti i PS-së vizitë në familjen e Klement Balilit, ja çfarë thotë për “Eskobarin e Ballkanit

lipjanipress

Kolegji i Gylenit “Mehmet Akif” dënohet me 12 mijë euro, instaloi kamera në toalete

lipjanipress

Gjendet traktori i vjedhur para 18 vjetësh (Video)

lipjanipress

NEVOJA PËR REFORMA NË DIPLOMACINË E KOSOVËS

lipjanipress

Hashim Thaçi jep një lajm të ri për vizat! (VIDEO)

lipjanipress

Deda: Partia jonë në maj del me kandidatin për Prishtinë

lipjanipress

Edhe një tjetër “shqiponjë” shfaqet në ushtrinë greke (foto)

lipjanipress

Emisioni Komiteti Qendror – mysafir Lirak Çelaj (Video e plotë)

lipjanipress

Kocijancic tregon se për çfarë do të bisedohet në Bruksel

lipjanipress

Florim Shala jep dorëheqje nga të gjitha funksionet në PDK në ditën e zgjedhjeve

lipjanipress

Asfaltohen rrugicat në fshatin Kraishtë, gjithashtu Filluan punimet për asfaltimin e rrugicave në Ribar të Madh

lipjanipress

“Shiu i përgjakshëm” godet Bosnjën dhe Hercegovinën

Press Lipjani
Skip to toolbar