LipjaniPress

Kadri Veseli lanson “Fondin Rinor” për përkrahjen e ideve të reja në PDK

Lajme Zgjedhjet 2017
Të rinjtë kanë ide, kanë iniciativa, por kanë nevojë për përkrahje që ato t’i jetësojnë në Kosovë dhe jo të emigrojnë në kërkim të mundësive të reja.

Me ministrin Kujtim Gashi, para disa muajsh kemi lansuar “Fondin Rinor”, përmes të cilit synojmë krijimin e mundësive për të rinj dhe përkrahjen e ideve të tyre, që të krijojnë vetëpunësim dhe ta ndërtojnë të ardhmen e tyre në Kosovë.

Sot i takuam disa prej atyre që kanë përfituar nga ky fond dhe jam i lumtur që dëgjova rezultate konkrete.
Duke luftuar korrupsionin dhe abuzimet e ndryshme, ne kemi arritur që të kursejmë para për ta financuar edhe më shumë këtë fond dhe për t’i përkrahur edhe më tepër iniciativat e të rinjve. Ky fond është një demonstrim i vendosmërisë sime për ta bërë maksimumin, që të rinjve tanë t’iu krijojmë mundësi për të punuar dhe qëndruar në Kosovë.
Ky fond është një demonstrim i vendosmërisë sime për ta bërë maksimumin, që të rinjve tanë t’iu krijojmë mundësi për të punuar dhe qëndruar në Kosovë. express
Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

‘Mars’ tërheq disa lloje çokollatash nga tregu – mund të përmbajnë virus vdekjeprurës

lipjanipress

Monedha false 100-ëshe qarkullojnë nëpër Prishtinë

lipjanipress

E tmerrshme: “Shteti Islamik” nis të bombardojë edhe me dronë (Video)

lipjanipress

Lëvizja Vetëvendosje – Lipjan Ftesë për qytetarët e Lipjanit

lipjanipress

Lirohet ish-prokurorja që akuzohej për ryshfet

lipjanipress

Veprimtaria Shkencore e Prof.Dr.Vehbi Imeri,doctor i Shkecave të Ekonomisë dhe kandidat për deputet në Kuvendin e Republikës të Kosovës

lipjanipress

Daçiq anulon vizitën në Kroaci, ashpërsohen tonet mes dy shteteve

lipjanipress

Ndodh edhe kjo: Gjendet një fëmijë në barkun e një krokodili (VIDEO)

lipjanipress

Pezullohen hetimet për Astrit Deharin

lipjanipress

Kryetari Imri Ahmeti ka vizituar fillimin e punimeve tek udhëkryqi Lipjan – Magurë -Shtime.

lipjanipress

HOTI-HARADINAJT: MOS SHIT TRIMËRI

lipjanipress

Thaçi me këtë deklaratë e nervozoi keq mbrëmë Vuçiqin

lipjanipress
Skip to toolbar