LipjaniPress

Kadri Veseli: Qytetarë anekënd Kosovës po i bashkohen Fillimit të Ri

Lajme

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli thotë se çdo ditë e më shumë qytetarë nga të gjitha vendet e Kosovës po i bashkohen “Fillimit të Ri”.
Ai e ka falënderuar Podujevën, Suharekën dhe Obiliqin për mbështetjen që po ia japin koalicionit PDK-AAK-NISMA.

“Çdo ditë, gjithnjë e më shumë qytetarë anekënd Kosovës po i bashkohen Fillimit të Ri.

Falemnderit, Podujevë! Falemnderit, Suharekë! Falemnderit, Obiliq! #FillimiRi”, është shprehur Veseli.

Ndërkaq kujtojmë se sot është dita e shtatë që partitë janë duke bërë fushatë nëpër vend etë ndryshme duke kërkuar votën për zgjedhjet e parakohshme të 11 qershorit.

Në garë për kryeministër janë vetëm tre kandidatë. Ramush Haradinaj nga koalicioni PDK-AAK-NISMA, Avdullah Hoti nga koalicioni LDK-AKR-AL kurse Albin Kurti nga Vetëvendosje.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Lideri i Hezbollahut: Jemi optimist sepse Shtëpinë e Bardhë tash e udhëheq një idiot

lipjanipress

Mjegulla bllokon Shkupin, anulohen fluturime, aterime në Prishtinë e Ohër…

lipjanipress

Struga me Ziadin Selën

lipjanipress

Agjenti serb: Haradinaj s’u arrestua për krime lufte, prapa tij qëndrojnë njerëz të CIA’s dhe NATO’s (Video)

lipjanipress

Shënohet Dita e Çlirimit në Lipjan

lipjanipress

Beteja e Presidentit për fajësimin e bashkësisë ndërkombëtare

lipjanipress

LDK-Lipjan: Smallusha i thotë PO kryetarit Imri Ahmeti dhe LDK-së

lipjanipress

MD e Serbisë: Kurrë s’kemi fshehur dokumentet për krime

lipjanipress

​Paratë e humbura në polici, kërkohet pronari

lipjanipress

Kryeministri i frikësohet gazit lotsjellës, bën thirrje opozitës të mos bllokojë e izolojë Kosovën

lipjanipress

Pal Lekaj ia atribuon meritat për pavarësinë e Kosovës shefit të tij

lipjanipress

Pas Dardan Molliqajt, me Avdullah Hotin tallet edhe motra e tij

lipjanipress
Skip to toolbar