LipjaniPress

Kanadaja mbështet fuqishëm SHBA’në për bombardimet

Lajme

Kryeministri i Kanadasë, Justin Trudeau përmes një deklarate për media ka thënë se Kanada e mbështet veprimin e SHBA’së ndaj forcave siriane të regjimit të Assadit në Siri, shkruan BBC, transmeton Gazeta Express.
“Kanada e mbështet fuqishëm veprimin e SHBA’së kundër regjimit të Assadit, pasi këta të fundit lëshuan sulme kimike ndaj popullatës civile, njerëzve të pafajshëm dhe fëmijëve”, ka thënë kryeministri i Kanadasë.

Ai ka shtuar se nuk mund të injorohet veprimi i Assadit kundër popullit të vet.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Behgjet Pacolli Një mundësi e jashtëzakonshme për Amerikën shkruan ne facebook.

lipjanipress

Shpërthen dhuna në protestën për 22 vjeçarin e dhunuar nga policia në Francë (Foto)

lipjanipress

Berina Berisha që po mahnit Amerikanet me veshjet e brendeve dhe markave të shtrenjëta. (Foto)

lipjanipress

M.Tahiri: Punësimi mbetet ende sfida më e madhe për të rinjët e Ashkalinjëve

lipjanipress

Agjenti serb: Haradinaj s’u arrestua për krime lufte, prapa tij qëndrojnë njerëz të CIA’s dhe NATO’s (Video)

lipjanipress

BIK-u “përplaset” me Qeverinë e Kosovës për ezan

lipjanipress

Tomë Gashi tregon se kur Haradinaj mund të kthehet në Kosovë

Press Lipjani

Thaçi e çon përpara planin për ushtrinë, merr mbështetjen e grupit 6 plus

lipjanipress

Kjo është dëshmia që e konfirmon! Iluminati ekziston

lipjanipress

Ja sa është numri i kosovarëve që jetojnë në Zvicër

lipjanipress

Nisma: Vazhdimi i dialogut është vetëm në interes të Serbisë

lipjanipress

Takim zyrtar mes Greg Delawie dhe Adnan Rrustemi diskutuan për ecurinë e përgatitjeve të zgjedhjeve lokale të 22 tetorit

lipjanipress
Skip to toolbar