LipjaniPress

KANDIDATI PËR KRYETAR SELATIN RETKOCERI VIZITOI SHOQATËN E VETERANËVE TË UÇK-SË

Lajme Lipjani Zgjedhjet 2017

Gjatë ditës së sotme, një delegacion i qendrës së Lëvizjes VETËVENDOSJE! në Lipjan, i kryesuar nga Selatin Rektoceri kandidat për kryetar të komunës së Lipjanit, vizitoi shoqatën e veteranëve të luftës së UÇK-së, dega në Lipjan. Gjatë kësaj vizite, kandidati Selatin Retkoceri zhvilloi një takim të frytshëm me drejtuesit e kësaj shoqate, duke u njohur nga afër me gjendjen në të cilën ndodhen veteranët e UÇK-së nga komuna e Lipjanit, shqetësimet dhe problemet e tyre.

Më tej, kandidati Selatin Retkoceri, duke kujtuar e nderuar kontributin dhe vetëmohimin e veteranëve dhe të dëshmorëve të kombit, shfaqi pikëpamjen për përkushtimin që duhet të kenë institucionet lokale për kategoritë e dalura nga lufta e UÇK-së, veçmas veteranët e papunë dhe me kushte të vështira sociale, familjet dhe sidomos fëmijët e dëshmorëve, ngase nderimi për luftën çlirimtare të UÇK-së shihet para së gjithash edhe për nga respekti dhe kujdesi që ofrojmë për fëmijët dhe familjet e dëshmorëve./Lipjanipress.com//

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

A u kopjua logo e 10-vjetorit të Pavarësisë? Vjen sqarimi nga presidenca

lipjanipress

Veseli prapë ia ngatërron mbiemrin deputetes së LDK-së

lipjanipress

“The Telegraph” i përgjigjet Trumpit me Ritën dhe refugjatet më inspiruese

lipjanipress

Një grup prej 11 intelektualë e profesorë universitarë i bashkohen Nismës për Kosovën

lipjanipress

Projektet të cilat nuk dihet se kur do të përfundojnë

lipjanipress

Hajrullahu – ‘Shoqëria civile do të jetë pjesë e kabinetit tim’

lipjanipress

Kapet personi i shumëkërkuar në Kosovë (Foto)

lipjanipress

Limaj: Ramush Haradinaj kandidat i opozitës për Kryeministër

Press Lipjani

Vetëvendosje: Do ta hetojmë SHIK-un dhe vrasjen e Elvis Pistës, Enver Zymberajt…

lipjanipress

Aksident në rrugën Kumanovë-Shkup, rikahëzohet komunikacioni

lipjanipress

Diplomati amerikan: Zgjedhjet e parakohshme nuk janë opsion

lipjanipress

Shumica nuk hanë e nuk pinë, por a e dini historinë e lindjes së muajit të Ramazanit

lipjanipress
Skip to toolbar