LipjaniPress

KANDIDATI PËR KRYETAR SELATIN RETKOCERI VIZITOI SHOQATËN E VETERANËVE TË UÇK-SË

Lajme Lipjani Zgjedhjet 2017

Gjatë ditës së sotme, një delegacion i qendrës së Lëvizjes VETËVENDOSJE! në Lipjan, i kryesuar nga Selatin Rektoceri kandidat për kryetar të komunës së Lipjanit, vizitoi shoqatën e veteranëve të luftës së UÇK-së, dega në Lipjan. Gjatë kësaj vizite, kandidati Selatin Retkoceri zhvilloi një takim të frytshëm me drejtuesit e kësaj shoqate, duke u njohur nga afër me gjendjen në të cilën ndodhen veteranët e UÇK-së nga komuna e Lipjanit, shqetësimet dhe problemet e tyre.

Më tej, kandidati Selatin Retkoceri, duke kujtuar e nderuar kontributin dhe vetëmohimin e veteranëve dhe të dëshmorëve të kombit, shfaqi pikëpamjen për përkushtimin që duhet të kenë institucionet lokale për kategoritë e dalura nga lufta e UÇK-së, veçmas veteranët e papunë dhe me kushte të vështira sociale, familjet dhe sidomos fëmijët e dëshmorëve, ngase nderimi për luftën çlirimtare të UÇK-së shihet para së gjithash edhe për nga respekti dhe kujdesi që ofrojmë për fëmijët dhe familjet e dëshmorëve./Lipjanipress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Një vajzë e vogël kafshohet nga gjarpri, në QKU s’ka serum

lipjanipress

Konfiskohen 600 kg mish me afat të skaduar në Viti

lipjanipress

Hetime për përplasjen vdekjeprurëse të autobusit hungarez në Itali

lipjanipress

Zjarr në një punëtori në burgun e Idrizovës

lipjanipress

Përplasja frontale me kamionë: Ati dhe fëmija vdesin në aksident në B 462 në Dunningen të Gjermanis

lipjanipress

Biografi nga Ylli Shala Kandidat në Asamblen Komunale nga radhet e Nisma për Kosovën.

lipjanipress

8 janari u lind shkrimtari Anton Pashku

lipjanipress

Berisha i përgjigjet Blushit për Kosovën: Pse të lopës janë ata?! Të bëhemi gati për luftë!

lipjanipress

Këtu përqafohen Prindërit horror në gjykatë

lipjanipress

Cili minoritet në Kosovë është në gjendje më të vështirë?

lipjanipress

Zhduket një femër në Lipjan

lipjanipress

Merkel kundër Trumpit: Terrorizmi nuk është justifikim për ndalimin e hyrjes së njerëzve në Amerikë

lipjanipress
Skip to toolbar