LipjaniPress

Kandidati për Kryetar të Komunës së Lipjanit z. Ismet Hajrullahu, bashkë me shumë të rinjë, sot kanë pastruar rrugën ‘Isa Olluri’ në qytetin e Lipjanit.

Lipjani

Aksionit iu bashkuan shumë qytetarë të kësaj lagjeje, te cilën e vlerësuan lartë këtë iniciativë.
Me këtë rast, Kandidati për Kryetar shprehu nevojën urgjente për mirëmbajtjen e ambienteve të qytetit, meqë pushteti lokal ka neglizhuar këtë nevojë, dhe si rrjedhim rrugët dhe parqet e qytetit kanë marrë pamje të cilat nuk do t’i dëshironte askush.
Ai u zotua se mirëmbajtja e qytetit dhe parqeve është obligim i pashmangshëm dhe ne do të angazhohemi që Lipjani ta merrë pamjen e merituar./LipjaniPress.com//
Sektori për informim

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Fuqizimi i të rinjve nga komunitetet Rom, Ashkali dhe Egjiptian në avokim për të siguruar ofrim më të mirë të shërbimeve shëndetësore në Kosovë.

lipjanipress

I pari i Komunës së Lipjanit Imri Ahmeti, uron qytetarët për Vitin e Ri 2021

lipjanipress

S.Pacolli: MS QUALITY Zyrtarisht fillon punën. (Video)

lipjanipress

Njoftim për qytetarët e Lipjanit (FOTO)

lipjanipress

Avni Nazmi Limani :kandidat pë asamblenë komunale në Lipjan

lipjanipress

QYLAGA DHE KROJMIRI MBËSHTESIN LËVIZJEN VETËVENDOSJE! DHE SELATIN RETKOCERIN (Foto)

lipjanipress

Hajrullahu ” Me Jetën e Re do t’i sjellim Lipjanit jetën e re”

lipjanipress

Njoftim: Ftohen të gjithë qytetarët e lipjanit të jenë pjesëmarrës në protestën gjithëpopullore me 28.11.2017

lipjanipress

Berat Buzhala godet Shpend Ahmetin dhe e quan Kavec

lipjanipress

Komuna e Lipjanit e dënon rastin e thyerjes së xhamit të dritares në shkollën “Vëllëzërit Aksiq” në fshatin Rubovc

lipjanipress

PDK-Lipjan z. Hajrullahu vizitoi familjen Bekteshi në Rufc të Ri

lipjanipress

Astrit Fazliu: I Thirrur vet kampion me taksapagues të qytetarëve të Lipjanit.

lipjanipress
Skip to toolbar