LipjaniPress

Kandidati për kryetar z. Heset Sahiti shpalosi edhe në Gllogoc programin për qeverisjen 4 vjeçare në Lipjan.

Lajme Lipjani Zgjedhjet 2017

Edhe Gllogoci do të jetë i përfshir me disa projekte, siç janë:
Asfaltimin e rrugicave të fshatit; ndërtimin e shtegut për ciklizëm deri në Lipjan; ndërtimin e fushës spoti me bari sintetik; Paisjen e shkollës me kabinete përcjellse, duke përfshirë ndërtimin e palestrës sportive për shkollën, si dhe projekte të tjera sa i përket granteve dhe subvencioneve në fushën e bujqësisë.
Në takim u prezantuan edhe kandidatët për asamble komunale nga NISMA për Kosovën në Lipjan.
Prezent në takim për ti dhënë mbështetje z.Heset Sahiti ishte edhe anëtari i kryesisë qendrore të NISMA-s z.Shukri Buja dhe anëtarë të kryesisë së degës në Lipjan dhe kandidatë për asamble komunale./LipjaniPress.com//

 

Facebook Comments

Related posts

Veseli:Fillimi i Ri është garancë për Shtetin e Kosovës dhe fuqizimin e tij (FOTO)

lipjanipress

Degjeneron seanca plenare, deputetët e PD “rrethojnë” Tahirin në foltoren e Kuvendit

lipjanipress

Kryeministri i vendit kërkon njohjen e Kosovës nga shtetet me shumicë myslimane

lipjanipress

Konjufca përjashton mundësinë e bashkëpunimit LDK-VV në të ardhmen

lipjanipress

Transmetoi vrasjen drejtpërdrejt në Facebook, policia në kërkim të amerikanit (+18 VIDEO)

lipjanipress

Lëvizja Vetëvendosje – Lipjan : SHËRBIMET SHËNDETËSORE NË LIPJAN NË GJENDJE TË RËNDË

lipjanipress

Gëzohuni, nesër moti do të jetë fantastik

lipjanipress

Për Llugaxhinë nuk flitet më vetëm në Kosovë, flitet në Evropë, në Amerikë dhe gjithandej ku jetojnë dhe punojnë llugaxhiasit.

lipjanipress

Bosch thotë se Kosovës është dashur t’i hiqen vizat në vitin 2010

lipjanipress

Bie numri i përdoruesve të heroinës, rritet ai i narkotikëve të tjerë

lipjanipress

Edhe Lipjani pa balotazh: Kandidati i LDK’së merr 56 për qind

lipjanipress

Vandalizmi në shkolla shfaq papërgjegjësinë e institucioneve

lipjanipress
Skip to toolbar