LipjaniPress

Kandidati për kryetar z.Heset Sahiti shpalosi edhe në Grackë të vogël programin për qeverisjen 4 vjeqare në Lipjan.

Lajme Lipjani Zgjedhjet 2017

Edhe Gracka do të përfshihet në disa projekte, siç janë:
Asfaltimi i të gjitha rrugicave të fshatit me trotuare dhe ndriqim publik në rrugët kryesore; Fushë të sportit; Ujësjellësin dhe renovimi i shkollës dhe pajisjen e saj me kabinete përcjellëse; si dhe projekte të tjera sa i përket granteve dhe subvencioneve në bujqësi.
Në takim u prezentuan kandidatët për asamble komunale në radhët e Nismës.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Hoxhaj viziton Malajzinë, bashkëpunimi ekonomik me interes reciprok

lipjanipress

Policia: Do të veprojmë në tërë Kosovën në mbrojtje të votës

lipjanipress

Reagon Moska: Pengimi i koalcionit VMRO-BDI nga Perëndimi çon drejt destabilizimit të rajonit

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka pritur në vizitë Kryeministrin e Kosovës Ramush Haradinaj

lipjanipress

PDK dhe LDK flasin për emrat e mundshëm për garën e Prishtinës

lipjanipress

Erdogan: Evropa “fashiste dhe mizore”, po i ngjan Luftë së Dytë Botërore

lipjanipress

Danush Ademi morri pozitën e Nënkryetarit të Kuvendit të Republikës së Kosovës

lipjanipress

Nuk kishte vend në burg, lirohet kosovari në Gjermani

lipjanipress

NATO strikt neutrale ndaj statusit: Nuk ua njeh Mustafës e Thaçit postet që i mbajnë

lipjanipress

Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës ,dega në Lipjan z. Shukri Buja i shoqëruar nga anëtarët e kryesisë së PDK-së ,sot bënë homazhe dhe vendosën kurora lulesh në nderim të të rënëve për liri

lipjanipress

Gallatë e madhe në internet, për linjën e parë të fluturimit Beograd – Prishtinë (Foto)

lipjanipress

“ Zgjedhjet nuk do të mbahen në pranverë!”

lipjanipress
Skip to toolbar