LipjaniPress

Kanë filluar punimet në ndërtimin dhe asfaltimin e rrugës “Luftëtarët e Lirisë në fshatin Babush i Muhaxherëve

Lajme Lipjani

Gjatë ditës së djeshme në fshatin Babush përkatësisht në Lagjen e Re të Rrugës “Luftëtarët e Lirisë”, kanë filluar punimet në ndërtimin e asfaltimin e rrugës si dhe po bëhen përgaditjet për instalimin e rrjetit të kanalizimit.
Banorët e këtij fshati këto projekte i kanë cilësuar si shumë të rëndësishme ku sipas tyre do të përmirësojnë kushtet e jetesës në këtë vendbanim, ata janë shprehur falenderues ndaj Komunës së Lipjanit për realizimin e këtyre dy projekteve.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Lipjan: Lëvizja VETËVENDOSJE! popullit të Kosovës do t’ua kthejë edhe shpresën edhe dinjitetin.

lipjanipress

Obama sfidoi Kongresin për të dorëzuar $ 220 milionë.

lipjanipress

Imri Ahmeti: Besimi juaj ishte dhe do të jetë obligim për punë e përkushtim ndaj jush

lipjanipress

Sekuenca gjatë nënshkrimit të marrëveshjes së bashkëpunimit në mes të Kryetarit Imri Ahmeti dhe Ministres Hykmete Bajrami(VIDEO)

lipjanipress

Edhe Komuna e Lipjanit i bashkohet aksionit ” Ta Pastrojmë Kosovën” (FOTO)

lipjanipress

PDK dega në Lipjan sot me datë 03.10.2017, ka paraqitur Kallzim penal në Prokurorinë themelore në Prishtinë kundër Adem Duriqit, Drejtor i Drejtoratit për Prokurim, Komuna e Lipjanit.

lipjanipress

Mesazhi i Papa Françesku për Kosovën: Mos bëni luftë

lipjanipress

Komandanti i NATO’s për Europë: Transformimi i FSK’së në ushtri i takon Kosovës

lipjanipress

KANDIDATI PËR KRYETAR TË LIPJANIT, SELATIN RETKOCERI, U DREJTOHET MËSIMDHËNËSVE TË VITEVE 1990/99 ME NJË LETËR TË HAPUR

lipjanipress

Nuk ndryshon mënyra e votimit për mërgimtarët

lipjanipress

NJOFTIM: Te nderuar miq, shoke dhe njerez te vullnetit te mire!

lipjanipress

30 ditë paraburgim për dy hakerët kosovarë

lipjanipress
Skip to toolbar