LipjaniPress

Kanë nisur punimet në renovimin e QKMF-së në Lipjan

Lajme Lipjani

Së fundi në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare në Lipjan dhe në objektin e shërbimit të urgjencës kanë filluar dhe janë duke vazhduar punimet në renovimin e objektit të kësaj qendre, ku përveç fasadimit të mureve dhe rregullimit të pllatos pritet të vendoset edhe sistemi i recepcionit i cili do të ndikojë në përmirësimin e orientimit të pacientit.

Gjithashtu pjesë e këtij projekti është edhe vendosja e dritave led, monitorëve për informim shëndetësor për pacientët si dhe pajisje tjera që rregullojnë ambientin brenda institucionit shëndetësor.

Kryetari i Komunës së Lipjanit Imri Ahmeti, ka potencuar edhe një herë përkushtimin e tij drejtë përmirësimit të kushteve për punë më të mirë të personelit mjekësor, por edhe ofrim sa më cilësor të shërbimeve shëndetësore për qytetarët e Komunës së Lipjanit.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Liria e medias, Kosova renditet e 82’ta

lipjanipress

Filloi edhe asfaltimi i rrugës Magure-Blinajë (FOTO)

lipjanipress

Dosje e FDH-së si i fshihte Serbia krimet në Kosovë

lipjanipress

Kadaj-Bujupi: Haradinaj iu bashkua konceptit të klanit pronto

lipjanipress

Familja e Nysret Dibranit, pas shtatë viteve bëhet më shtëpi (Foto+Video)

lipjanipress

Vetëvendosje u shkon tek dyert qytetarëve për t’i thirrur për protestën e nesërme

lipjanipress

Deputeti i PS-së vizitë në familjen e Klement Balilit, ja çfarë thotë për “Eskobarin e Ballkanit

lipjanipress

Le Pen tregon se çfarë do t’ju ndodhë punëtorëve të huaj në Francë, nëse ajo bëhet presidente

lipjanipress

Kandidati për kryetar z.Heset Sahiti shpalosi edhe në Grackë të vogël programin për qeverisjen 4 vjeqare në Lipjan.

lipjanipress

Shokohen shkencëtarët me këtë zbulim për Kosovën dhe Shqipërinë

lipjanipress

Steinmeier: Bota e vjetër ka marrë fund pas ardhjes së Trumpit

lipjanipress

Gjendet një bombë e Luftës së Dytë Botërore në Selanik, evakuohen 50 mijë banorë

lipjanipress
Skip to toolbar