LipjaniPress

Kastriot Luma: Dita e Evropës!

Lipjani

Dita e Evropës!
Për ne nuk do të ketë festë…nesër do të shprehim pakënaqësinë tonë që edhe pas shumë viteve vazhdojmë të mbesim të izoluar.

Nisemi nga Shtëpia e Kulturës,nga ora 12:00 dhe marshojmë rrugëve të qytetit kundër kësaj padrejtësie që po u bëhet vetëm qytetarëve të Republikës së Kosovës.
Ju bëj thirrje të gjitha Organizatave jo-qeveritare, të gjithë të rinjve që janë pjesë aktive e grupeve të ndryshme, nxënësve , studentëve, profesorëve dhe të gjithë qytetarëve të Komunës sonë që të na u bashkohen në këtë organizim./Lipjanipress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kosovari që plagosi 9 persona me sopatë (Video)

lipjanipress

PDK e Lipjanit e pakënaqur me Projekt-Buxhetin e vitit 2018-2020

lipjanipress

Vandalizmi në shkolla shfaq papërgjegjësinë e institucioneve

lipjanipress

PDK-Lipjan Ismet Hajrullahu, nominohet kandidat për kryetar të komunës së Lipjanit nga Partia Demokratike e Kosovës!

lipjanipress

Nga kjo datë do të gjobiteni nëse s’keni gomat e dimrit dhe zinxhirët në veturë

lipjanipress

Salla Rinore nuk kishte hapësirë të duhur për ti pranuar të gjithë këta anëtarë dhe simpatizues të cilët bartnin flamuj partiak dhe shtetëror(FOTO+VIDEO)

lipjanipress

Lajmrim për të gjithë të interesuarit se më datën 20.05.2017 e shtunë duke fillu nga ora 10:00 në fshatin Ribar i Madh – Lipjan

lipjanipress

Përfaqësuesit e World Visionit Kryetari Ahmeti pret në Lipjan

lipjanipress

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje – Qendra në Lipjan z. Selatin Retkoceri, me bashkëpunëtorët vizituan Krojmirin, Shalen, dhe Kleçken:

lipjanipress

Instrumentistët e Vegjël Popullor nga Lipjani shpërblehen me dy çmime në Festivalin e 14-të mbarëkombëtar në Fushë -Arrëz

lipjanipress

Imri Ahmeti: Besimi juaj ishte dhe do të jetë obligim për punë e përkushtim ndaj jush

lipjanipress

Zgjedhjet i kushtojnë vendit 5 milionë euro, KQZ aprovon buxhetin

lipjanipress
Skip to toolbar