LipjaniPress

Kastriot Luma, zgjedhet Kryetar në Kuvendin e të Rinjve të Kosovës!

Lajme Lipjani

Kuvendi i të Rinjve të Kosovës mbajti zgjedhjet e brendshme për zgjedhjen e Kryetarit të ri dhe të Kryesisë.
Në pozitën e Kryetarit të KRK-së u zgjodh z. Kastriot Luma i cili më herët ka qenë Kryetar në Kuvendin e të Rinjve të Lipjanit, degë kjo e KRK-së. Sot u zgjodh edhe udhëheqësi i Sekretariatit, pozitë kjo që i takoi deputeti z. Ndriçim Cekaj. Kuvendi i të Rinjve të Kosovës ndryshe është një nga organizatat me numrin më të madh të të rinjve në Republiken e Kosovës, ka 13 degë te themeluara në 13 komuna të Kosovës. Kryetari i ri z. Luma premton se në të ardhmen do ta zgjerojnë këtë rrjet të të rinjve edhe në koumant e tjera./Lipjanipress.com//

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Veseli deputetëve: Punoni më shpejt

lipjanipress

Mbi 100 të vdekur nga ortekët në Afganistan dhe Pakistan (Foto)

lipjanipress

Vuçiq: BE’ja tani nuk po e kërkon njohjen e Kosovës

lipjanipress

Vajza e Xhemajl Mustafës shpreson që Specialja ta zbardhë vrasjen e babait të saj

lipjanipress

Lista Srpska: Prishtina të themelojë Asociacionin

lipjanipress

Shuhet Agim Binaku, zëri i gazetarisë sportive

lipjanipress

Shukri Buja: Ja çka më pyetën hetuesit!

lipjanipress

Haradinaj: I kam hequr avokatët, tash do të mbrohem vetë

lipjanipress

AKR-Dega në Lipjan, Sabit Pacolli me bashkëpunëtorë, ka bërë homazhe dhe ka vënë kurorë lulesh te lapidari i heroit të kombit, Ismet Asllani,

lipjanipress

LËVIZJA VETËVENDOSJE! QENDRA NË LIPJAN PREZENTON PROGRAMIN ME TË CILIN DO TË UDHËHEQ KOMUNËN

lipjanipress

Deklaratë për media e Partisë Liberale të Kosovës

Rexhep Isufi

Thaçi: Progresi nëntëvjeçar i Kosovës është vlerësuar nga Trump dhe liderët europianë (Video)

lipjanipress
Skip to toolbar