LipjaniPress

Katër aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje janë liruar nga masa e arrestit shtëpiak respektivisht paraburgimit.

Lajme Lipjani

Katër aktivistët e Vetëvendosjes janë liruar nga mbajtja në arrest shtëpiak pas rreth 1 viti.

Në fund të seancës gjykatësi ka miratuar kërkesën e mbrojtjes dhe kështu Atdhe Arifi është liruar nga paraburgimi kurse Frashër Krasniqi, Egzon Haliti dhe Adea Batusha nga arresti shtëpiak,/LipjaniPrss.com

Këtë e ka bërë të ditur avokati i të akuzuarit Frashër Krasniqi, Tomë Gashi, dhe se seanca e radhës do të mbahet të premten

Atyre u është zëvendësuar kjo masë me paraqitje në polici./LipjaniPress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Mediat ndërkombëtare: Vrasja e Ivanoviq mund të shkaktojë trazira në Kosovë

lipjanipress

Njoftim: Komuna Lipjanit

lipjanipress

Lideri i Hezbollahut: Jemi optimist sepse Shtëpinë e Bardhë tash e udhëheq një idiot

lipjanipress

Medikamente me vlerë 240 mijë dollarë për QKUK nga Direct Relief

lipjanipress

Me rastin e 7 marsit edhe i pari i AKR-s në Lipjan Sabit Pacolli shpreh urimet per – Ditën e Mësuesit

lipjanipress

Facebook me të ardhura prej 3.57 miliardë dollarë në tremujorin e fundit

lipjanipress

Presidenti Thaçi priti një delegacion të ashkalinjve të Kosovës për 14 vjetorin e ditës së tyre të flamurit

lipjanipress

Një tjetër virus do të godasë Botën? Kina lëshon alarmin

lipjanipress

Thaçi: BE nuk po i kupton deputetët që s’i hapin rrugë liberalizimit të vizave

lipjanipress

Ekskluzive: Rugova e dërgoi Adem Jasharin për trajnime në Shqipëri (VIDEO)

lipjanipress

Rrëfimi i plakut që e rrahën e ia dogjën shtëpinë në Mitrovicë

lipjanipress

Vuçiq e Bërnabiq në takim që nga ora 10, flasin për Kosovën

lipjanipress
Skip to toolbar