LipjaniPress

KEDS-i kishte mashtruar me reduktime, dënohet me 45 mijë euro

Lajme

KEK e KEDS dikur ankoheshin në njëri-tjetrin, ndërkaq sot janë konfirmuar shkeljet e bëra nga KEDS-i me ndërprerjet e shpeshta të energjisë.
Zyra e Rregullatorit të Energjisë i ka shqiptuar gjobën në vlerë prej 45 mijë euro ndaj KEDS’it, për arsye se kishte aplikuar reduktime të energjisë duke u fshehur mbrapa “ndërprerjeve të planifikuara më qëllim të mirëmbajtjes”.

“Bordi ka konstatuar se Operatori i Sistemit të Shpërndarjes (OSSH) nuk ka arritur të dëshmojë se të gjeturat nga monitorimi i ZRRE-së nuk janë të sakta dhe ka vendosur që duke u bazuar në Rregullën për Masat Administrative dhe Gjobat të shqiptojë dënim me gjobë në vlerë prej dyzet e pesë mijë (45.000) euro”, thuhet në njoftimin e ZRRE-së.

Në janar të këtij viti ishte raportuar për ndërprerje të rrymës, me ç’rast KEDS dhe KEK shkëmbenin akuza për këtë ndërprerje. Disa muaj më pas, erdhi ky dënim ndaj KEDS’it.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kosovarja dënohet nga Zvicra, veç pse këndoi këngë “I feel good” në vend publik

lipjanipress

Resul Sinani konfirmon se do t’i bashkohet Nismës së Fatmir Limajt

lipjanipress

Suedia i mbron zyrtaret e veta që veshën shami gjatë vizitës në Iran (Foto)

lipjanipress

Sheiku në Mal të Zi personelit të një hoteli në Tivat ku ishte sistemuar, ua ka “luajtur trurin” duke iu lënë bakshish 36.000 euro!

lipjanipress

Reçica: Asociacioni sipas ligjeve të Kosovës

lipjanipress

BE paralajmëron themelimin e Asociacionit pas rrënimit të murit në Veri

lipjanipress

Pas Vetëvendosjes, edhe Lista Srpska bëhet parti

lipjanipress

Kocijancic tregon se për çfarë do të bisedohet në Bruksel

lipjanipress

Këto janë vendet që nesër do të mbesin pa rrymë

lipjanipress

Me 307 vota Shpend Ahmeti udhëheq , por ky rezultat mund të përmbyset nga 1500 votat me kusht

lipjanipress

Rrëfimi i qytetarit që u detyrua t’i japë zyrtarit qeveritar 20 mijë euro për të hequr një lëndë nga gjykata (Video)

lipjanipress

Kuvajti i ekzekuton me varje 7 persona, përfshirë edhe princin

lipjanipress
Skip to toolbar