LipjaniPress

KEDS ka njoftuar për vendet që do të kenë ndërprerje të rrymës gjatë ditës së nesërme

Lajme

Korporata energjetike KEDS ka njoftuar për vendet që do të kenë ndërprerje të rrymës gjatë ditës së nesërme
Kjo është komunikata e plotë e KEDS’it:

Mitrovicë

Mirëmbajte të planifikuar

-Nuk ka

Ndërprerje me kërkesë të KOSTT-it

-Nuk ka

Ndërprerje me kërkesë të palëve të treta

1.

Më 05.04.2017 në NS 110/35/10 kV Skenderaj do të shkyçet:

· Dalja 10 kV Likovci (74000001) prej orës 12:00 deri në orën 15:00.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa energji elektrike do të mbesin fshatrat: Kryshefc, Morinë, Makermal, Polluzhë, Shtuticë, Likofci i Ri, Rezallë, Tushil, Rezallë e Re, Likofci, Obri e Ulët, Murgë, Plluzhinë dhe Ticë.

Arsyeja e ndërprerjes: vendosja e shtyllave të betonit të TM, shtrirja e përçuesit dhe energjizimi i TS të ri , LOT 2.

Ndërprerje e domosdoshme për punimet për sigurinë e sistemit

1.

Më 05.04.2017 në NS 110/35 kV Shupkovci do të shkyçet:

· Dalja 10 kV Shipoli (71075001) prej orës 12:00 deri në orën 16:00.

·

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa energji elektrike do të mbesin fshatrat: Shipol. Vaganicë, Vërnicë dhe Pirq.

Arsyeja e ndërprerjes: energjizimi i largpërçuesi dhe trafostacionit.

2.

Më 05.04.2017 në NS 110/10 kV Skenderaj do të shkyçet:

· Dalja 10 kV Fabrika e mun & Fabrika e plastikes (74000002) prej orës 11:00 deri në orën 12:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa energji elektrike do të mbesin: Lagjja Jashari, Fabrika e Bylmetit (Drena), QTA-ja, Sillosi dhe Fabrika e Municionit.

Arsyeja e ndërprerjes: revizion i rregullt vjetor.

3.

Më 05.04.2017 në NS 110/10 kV Skenderaj do të shkyçet:

· Dalja 10 kV Llausha (74000011) prej orës 12:00 deri në orën 13:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa energji elektrike do të mbesin fshatrat: Llausha, Rreci, Gecet, Vojvoda, Manastiri, lagjja III e qytetit.

Arsyeja e ndërprerjes: revizion i rregullt vjetor.

3.

Më 05.04.2017 në NS 110/10 kV Skenderaj do të shkyçet:

· Dalja 10 kV Qyteti 1 (74000009) prej orës 13:00 deri në orën 14 :00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa energji elektrike do të mbesin: Lagjja “Qyteti I”,TS Spitali,TS Barnatorja,TS Shaban Jashari, TS Rukolli 6 dhe TS Te 110kv.

Arsyeja e ndërprerjes: revizion i rregullt vjetor.

Prishtina

Mirëmbajte të planifikuar

-Nuk ka

Ndërprerje me kërkesë të KOSTT-it

-Nuk ka

Ndërprerje me kërkesë të palëve të treta

-Nuk ka

Ndërprerje e domosdoshme për punimet për sigurinë e sistemit

1.

Më 05.04.2017 në TS 220/35/10 kV Podujeva do të shkyçet:

· Dalja 10 kV Letanci (Kodi:14000012) prej orës 10:00 deri në orën 15:30

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin fshatrat: Obranqë, Peran, Bradash, Bajqinë, Katunishtë, Lepaj dhe Dobratin 1.

Arsyeja e ndërprerjes: punime në largpërçuesin 10 kV fshatin Dobratin-Pakashticë.

2.

Më 05.04.2017 në TS 220/35/10 kV Podujeva do të shkyçet:

· Dalja 10 kV Llausha (Kodi:14000013) prej orës 10:00 deri në orën 15:30

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin fshatrat: Dumnicë, Llaushë, Dobërdol, Zakut, Kërpimeh, Metehi, Repë, Tashevc, Pollatë, Dvorishtë, Sllatinë, Reçicë, Zhiti, Sylejvicë, Brecë, Tërnavicë, Murgull dhe Marincë.

Arsyeja e ndërprerjes: ndërrimi i transformatorit energjetik në NS 10/0.4 kV Zakut-2.

3.

Më 05.04.2017 në TS 35/10 kV Parku i Biznesit do të shkyçet:

· Dalja 10 kV Komorani (Kodi:16023007) prej orës 10:00 deri në orën 15:30

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Komorani, Komoran lagjja e Koperativës, Komoran Zogaj, Komoran Ibriqët, Zabel i Lartë, Ujësjellësi Prishtina Komoran, Vukovc (një pjesë) dhe Llapushnik (një pjesë).

Arsyeja e ndërprerjes: punime në LP 10 kV.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

A duhet shkuar në zgjedhje të parakohshme sipas kryeministrit Mustafa?

lipjanipress

Lutfiu: Turqia do të vazhdojë t’i njohë diplomat e Maqedonisë (VIDEO)

lipjanipress

Familjari i kryetarit të Lipjanit nga LDK-ja, i bashkohet PDK-së

lipjanipress

Ja çka thonë të moshuarit për mungesën e WC-ve publike në Prishtinë (VIDEO)

lipjanipress

Pamje të tmerrshme në kryeqytet – lypësi i zhveshur në temperatura nën zero (Foto)

lipjanipress

Nesër në Kosovë rikthehet i ftohti dhe ngricat

lipjanipress

Mediat serbe: Trump dhe Putin ndajnë botën, e nisin me Kosovën!

Press Lipjani

Veselinoviq në vend të Rikallos në KQZ

lipjanipress

Nuland jep dorëheqje nga posti i ndihmës-sekretares amerikane të Shteti

Press Lipjani

Ta ndihmojm Florentin i cili është diagnostifikuar me Leukemia Akute.

lipjanipress

Deputeti i PDK’së bën thirrje që të prishet koalicioni me LDK’në

lipjanipress

Polici “dëshmitar” luan me nervat e PD-së! I veshur kuqezi këndon himnin… (VIDEO)

lipjanipress
Skip to toolbar