LipjaniPress

Kërcënon sërish Koreja e Veriut: Jemi gati për luftë me SHBA’në (Video)

Bota Lajme

Zyrtarë në Korenë e Veriut kanë deklaruar se janë të gatshëm të nisin luftë me Shtetet e Bashkuara dhe se nuk kanë frikë për veprimin e mundshëm ushtarak parandalues për të ndalur ndërtimin e raketave të tyre bërthamore

Këto komente kanë dalë nga ministri i Jashtëm i Koresë së Veriut për deklaratën e Sekretarit amerikan të Shtetit, Rex Tillerson për vendosjen e sanksioneve të ashpra dhe shtimin e presionit për veprimet e mundshme ushtarake, shkruan Indepenent, transmeton Gazeta Express.

“Forca bërthamore e Koresë së Veriut është shpata e çmuar e drejtësisë dhe parandalimi më i besueshëm i luftës për të mbrojtur atdheun socialist dhe jetën e popullit të saj”, ka thënë ministri korean për agjencinë e lajmeve koreane.

“Ne kemi vullnetin dhe aftësinë t’iu përgjigjemi plotësisht për çdo luftë të cilën SHBA’ja po e dëshiron. Nëse biznesmenët amerikanë mendojnë se po na frikësojnë, së shpejti do të shohin se metodat e tyre nuk funksionojnë”, ka thënë zyrtari korean.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Gjendet i vdekur një kumanovar në rrugë

lipjanipress

Nënshkruhet marrëveshja për Projektin e Statistikave në Vendim-marrje

lipjanipress

Fauz Xhemajli, nënkryetar i Lipjanit

lipjanipress

Familja e Selatin Bajramit nga Medveci bëhet me shtëpi të re

lipjanipress

Nesër nis muaji i Ramazanit, Ahmeti uron besimtarët: Uroj që në këtë muaj të bëhemi të dobishëm për veten familjen

Granit

Lulzim Rrustemi: Shumë shpejt do ta thërrasim mbledhjen e Kuvendit të Komunës (VIDEO)

lipjanipress

Kryeministri i frikësohet gazit lotsjellës, bën thirrje opozitës të mos bllokojë e izolojë Kosovën

lipjanipress

Aderime në Nisma Socialdemokrate në Lipjan

lipjanipress

KQZ-ja flet pas vendimit të PZAP-it që Istogu të shkojë në rivotim

lipjanipress

Thaçi se përjashton mundësinë që LDK-së t’ia jap mandatarin e dytë!

Granit

Ambasada gjermane në Kosovë hap librin e zisë për Helmut Kohl

lipjanipress

Edhe një tjetër “shqiponjë” shfaqet në ushtrinë greke (foto)

lipjanipress
Skip to toolbar