LipjaniPress

Kërkohet ndihmë për shërimin e voglushes Elsa Sopa

Lajme Lipjani

Prindërit kërkojnë ndihmë për shërimin e vajzës së tyre,Elsa Sopa

“Lipjanipress.com” 10 maj.

Sipas mjekëve tanë, babait të Elsës, Skënder Sopa i është thënë që vajza e tij duhet të shkojë jashtë vendit për shërim. Ajo sipas mjekëve të spitalit të Pediatrisë në Prishtinë, vuan nga Hemodioma-një lloj i tumorit. Mirëpo,familja 6 anëtarëshe nga Janjeva e cila jeton me një ndihmë sociale nuk ka mundësi që ta dërgojë vajzën e tyre për shërim jashtë vendit. Sipas një parallogarie atyre u duhen mbi 12 mijë euro. Prandaj, Skënder Sopa, babai i vajzës së sëmurë u është drejtuar njerëzve të vullnetit të mirë. Aksioni tani ka nisur dhe ai shpreson se solidariteti i qytetarëve nuk do të mungojë siq nuk ka munguar edhe në shumë raste të tjera në Kosovë. Vajza ka qëndruar në spital dhjetë ditë si dhe 7 muaj ishte në terapi por pa sukses. Sipas nënës së Elsës, vajza e tyre kështu ka lindur. Të gjitha ata përsona që duan ta ndihmojnë këtë rast shumë të rëndë , mund ta bëjnë në
nr.xhir:IBAN:XK051300090000032918.BIC:BPBXXKPR në BPB.
Ndërkaq,numri kontaktues i telefonit të prindërit Skënder Sopa është ky:044-458–559,në viber:+383-44-458-559

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Uniteti në dialog, mision i pamundur

Rexhep Isufi

Intelektuali Agim Bahtiri godet komandantët

lipjanipress

Dorëhiqet gjeografi i vetëm nga Komisioni Qeveritar për Demarkacion [dokument]

lipjanipress

Vuçiq: Serbia ruan paqen në rajon, nuk pranojmë krijimin e ushtrisë së Kosovës

lipjanipress

Aderime në Nisma Socialdemokrate në Lipjan

lipjanipress

ISH NËNKRYETARI I DEGËS SË AKR-SË NË LIPJAN I BASHKOHET LËVIZJES VETËVENDOSJE!

lipjanipress

Fillon asfaltimi rrugës Sllovi -Smallushë- Gadime

lipjanipress

PDK Lipjan: IMRI AHMETI PËRMES NJERËZVE TË TIJ PO SHANTAZHON DHE KËRCËNON VOTUESIT

lipjanipress

Komisioni për matjen e territorit nesër publikon raportin, nuk i bën përshtypje dorëheqja e Humollit

lipjanipress

Kryetari Ahmeti vizitoi disa nga projektekt që janë drejt finalizimit

lipjanipress

SHBA: Të paktën 18 të vdekur nga moti i keq

lipjanipress

AKR demaskon keq Vetëvendosjen: Na kërkuan para për sondazhin

lipjanipress
Skip to toolbar