LipjaniPress

Këshlltarëve të Komunës së Lipjanit nuk u lejohet qasja në dokumentet zyrtare

Lajme Lipjani

Kuvendari Qeriqi: Imri Ahmeti dyshoj të jetë i përfshirë në dallavere me ndërtesa

Lipjanipress 22 nëntor

Ramiz Qeriqi,këshilltar në Kuvendin e Komunës të Lipjanit,nga radhët e PDK-së, përmes një kërjëse është inteëresuar që të ketë casje në dokumente zyrtare të komunës lidhur me disa çështje dhe probleme në Komunën e Lipjanit, për të cilat ai ka dyshime.Mirëpo,një gjë e tillë ka qene e pa mundur dhe përgjigjje nuk ka marrë. Këshilltari i PDK-së, Ramiz Qeriqi, shpreh dyshimet e tij, se kryetari i komunës së Lipjanit z.Imri Ahmeti ,është përfshirë në “lojërat” rreth ndërtimit të disa ndërtesave, që sipas Qeriqit, janë në konflikt interesi.
“Kam kërkuar qasje në dokumetet zyrtare para 1 viti. Unë në kohën kur kam kërku qasje në dokumetet zyrtare, kam dyshu diçka dhe doli ajo qe kam dyshu. Dyshimi im ishte se Imri Ahmeti së bashku me dy drejtorët e tij, njëri nga ta drejtor i Kadastrës në mandatin e kaluar, ndërsa tash drejtor i Administratës Komunale z.Avni Olluri, kanë vepruar jashtëligjshëm. Unë kam kërku qysh iu kanë dhënë leje ndërtimeve të larta në Komunën e Lipjanit dhe pas pritjeve të gjata ende nuk kam marrë ndonjë pergjigje dhe e kam ndërmend që prap ta bëjë edhe një kërkesë. Dyshimet janë për disa ndërtesa që janë konflikt interesi. Gjithashtu dyshoj qe në këto ndertesa ka qasje Imri Ahmeti dhe ka hangër prej tyne”, ka thënë Qeriqi.citon “Ulpianapress”.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Vuçiq: Thaçi duhet të harrojë egon e tij

lipjanipress

Kroatët publikojnë hartën e Shqipërisë Etnike, çmenden serbët (FOTO)

lipjanipress

Kadri Veseli: PDK do ta kthejë politikën në shërbim të qytetarit

lipjanipress

Lladrovci me kazmë në dorë del nëpër rrugët e Drenasit (Foto)

lipjanipress

E rrahu dhe e la të zhveshur ish-të dashurën në rrugët e Shkupit

lipjanipress

LDK-Lipjan Reagon Demantim Levizjës Vetëvendosje!(FOTO)

lipjanipress

Deklaratat e Sekretarit Mattis për Kosovën dhe FSK’në – top lajm në mediat serbe

lipjanipress

N J O F T I M:Njoftohen qytetarët për vazhdimin e afatit të konkursit publik për ndarjen e banesave në Komunën e Lipjanit.

lipjanipress

Thaçi, takim urgjent me ambasadorët e Quint-it – më pas konferencë për media

lipjanipress

Nis mbledhja e LDK’së, Mustafa ekzagjeron me punën që kjo parti ka bërë nëpër komuna

lipjanipress

33 anëtarë të LDK-së në Mitrovicë i bashkohen iniciativës së Vjosa Osmanit

lipjanipress

Zvicra s’ka përjetuar janar më të ftohtë në 30 vjetët e fundit

lipjanipress
Skip to toolbar