LipjaniPress

Kështu duket “harta politike” pas zgjedhjeve të 11 qershorit, ku fitoi PAN e ku VV?(FOTO)

Lajme

Rrjeti i Organizatave Joqeveritare, Demokracia në Veprim, ka paraqitur hartën politike në bazë të rezultateve të zgjedhjeve, në monitorimin e të cilave kanë marrë pjesë DnV.

Në këtë paraqitje të hartës shihen të gjitha komunat e Kosovës dhe subjektet politike që dolën të parat në secilën prej tyre, pas numërimit të votave të rregullta nga Komisioni Zgjedhor Qendror.

Koalicioni PDK-AAK-Nisma (PAN) ka marr më së shumti vota në 14 komuna, Vetëvendosje ka dal e para në 9 komuna, ndërsa koalicioni LDK-AKR-Alternativa (LAA) në 4 komuna.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

‘Kodra e Trimave’ proteston kundër ndaljes së shpeshtë të rrymës (Video)

lipjanipress

GLLOGOVCI DËSHMOJ SE KRYETARI IMRI AHMETI ISHTE DHE DO JETË KRYETARI I LIPJANIT EDHE PËR KATËR VITE

lipjanipress

Reagon Gazmend Abrashi, i përmendur si sekser i Dino Asanajt në Zona Express

lipjanipress

Këto janë arsyet që Prokuroria ngriti aktakuzë kundër Shukri Bujës dhe 8 bashkëpunëtorëve të tij

lipjanipress

Salla Rinore nuk kishte hapësirë të duhur për ti pranuar të gjithë këta anëtarë dhe simpatizues të cilët bartnin flamuj partiak dhe shtetëror(FOTO+VIDEO)

lipjanipress

S.Pacolli: Urime 9 vjetori i Pavarësisë së Kosovës

lipjanipress

Dardan Molliqaj konfirmon dorëheqjen si sekretar organizativ i VV-së

lipjanipress

Rrëzohet shtylla elektrike në Lipjan Femijet luajn me rrymen (FOTO)

lipjanipress

Ky është parashikimi i motit për sot

lipjanipress

Fajon: Nëse nuk ratifikohet Demarkacioni, Kosovës do t’i duhen vite të tëra për liberalizim (Video)

lipjanipress

Ndrroi jet gazetari Ganimet Klaiqi

lipjanipress

PDK dhe LDK flasin për emrat e mundshëm për garën e Prishtinës

lipjanipress
Skip to toolbar