LipjaniPress

Këta janë kandidatët për Kryeministër nga katër partitë më të mëdha

Lajme

Hoti nga Partia Demokratike e Kosovës, Sadri Ferati nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Mytaher Haskuka nga Lëvizja Vetëvendosje dhe Rexhep Kadriu nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës. Ata janë pyetur se kush janë kandidatët për Kryeministër nga partitë e tyre
.
Përgjigjet kanë qenë këto:

Rexhep Hoti nga PDK:

“Çështja e kryeministrit është çështja ma kapitale e një partie pasi kryeministri i ardhshëm është njeriu që i kërkohet llogari.

PDK ka liderin e saj, Kadri Veselin, që për herë të parë ka treguar se si shkohet për të parë nga afër se si jetojnë njerëzit. Kjo është mënyra më e drejtpërdrejtë”.

Sadri Ferati nga LDK:

“Sa i përket kryeministrit nuk e kemi bisedë të ngutshme, sepse e kemi kryeministrin dhe jemi duke menduar për zgjedhjet lokale”.

Mytaher Haskuka nga Vetëvendosje:

“Nuk e kemi diskutuar këtë çështje, por besoj se pas diskutimeve mund të nxjerrim kandidatin dhe është e mundur që Albin Kurti të jetë njëri prej tyre”.

Rexhep Kadriu nga AAK:

“Ne e kemi liderin e pakontestueshëm, Ramush Haradinajn, kandidat për kryeministër. I dëshmuar edhe kur ishte kryeministër për 100 ditë. Fatkeqësisht ai ndodhet padrejtësisht në Francë, këto ditë presim rikthimin e tij”.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Deputetja e Vetëvendosjes e pranon se Shpend Ahmeti ishte në jaht, ankohet për reagimet

lipjanipress

PDK-Lipjan:Kryetari Hajrullahu vizitoi shoqatën e të burgosurve politik në Lipjan

lipjanipress

Fushata Zgjedhore për Zgjedhjet e 11 Qershorit 2017, po merr dimensione të reja zhvillimi nëpër komuna të Kosovës. Të enjëten koalicioni LDK-AKR-A, ka mbajtur konventën Zgjedhore me anëtarët dhe simpatizuesit e këtyre subjekteve politike.

lipjanipress

Ish kryetari i Gjykatës Supreme Fejzullah Hasani

lipjanipress

Çelaj thotë se Vetëvendosje po e frikëson drejtësinë

lipjanipress

S.Pacolli: Urime 9 vjetori i Pavarësisë së Kosovës

lipjanipress

Mblidhen 47 mijë euro për veteranin britanik të UÇK-së(FOTO)

lipjanipress

Mjegulla bllokon Shkupin, anulohen fluturime, aterime në Prishtinë e Ohër…

lipjanipress

Skandaloze: S’e mësuan vjershën, mësuesja në Prishtinë turpëron fëmijët në Facebook (Foto)

lipjanipress

Filloj punimi i rruges në fshatin Shale me gjatesi 2.2 km

lipjanipress

Pamje 3D të strukturës së sheshit që po ndërtohet në Veri (Video)

lipjanipress

Abrashi: S’kemi kohë për dëshirat e opozitës

lipjanipress
Skip to toolbar