LipjaniPress

Këto janë vendet që nesër do të mbesin pa rrymë

Lajme

Edhe gjatë ditës së nesërme pritet të ketë reduktime në disa zona të Kosovës.
KEDS ka njoftuar për arsyet dhe kohëzgjatjet e këtyre ndërprerjeve.

Ja zonat që do të mbesin pa rrymë:

1. Më 15.02.2017në NS 35/10 kV Ferizaj I do të shkyçet:

Dalja 10 kV Banka (Kodi: 40040001) prej orës 11:00 deri 13:00
Gjatë kohës sa do të zgjatin punimet, pa furnizim me energji elektrike do të mbesin rrugët: Dëshmorët e Kombit, Spitali; qershori (një pjesë).

Arsyeja e shkyçjes: ndërrimi i TS 10/0.4kV(Kodi:40000004236) i fuqisë 1000 kVA me TS 10/0.4kV (kodi: 40040001003) të fuqisë 630 ( kVA).

2.0 Më 15.02.2017në NS 110/35/10 kV Bibaj do të shkyçet:

Dalja 10 kV Vëllezërit Gërvalla(Kodi:40000004) prej orës 09:00 deri në ora 10:00 si dhe nga ora 13:00 deri në ora 14:00.
Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet, pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Vëllezërit Gervalla, Magjistralja Prishtinë-Shkup (pjesa prej urës deri te HIB Petroli), 28 Nëntori, Astrit Bytyqi, Haki Braha, Emin Duraku (një pjese), rruga e Talinovcit dhe Lagjja e Re.

Arsyeja e shkyçjes: ndërrimi i TS 10/0.4kV (Kodi:40000004236 (1000 kVA) me TS10/0.4kV (Kodi:40040001003) 630 ( kVA).

3.0 Më 15.02.2017 në NS 110/35/10 kV Ferizaji (Bibaj) do të shkyçet:

Dalja 10 kV Drejtimi i Qytetit (Kodi: 40000001) nga ora 10:00 deri në ora 12:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa energji elektrike do të mbesin: qyteti (një pjesë), rr. Rexhep Bislimi, rr. Hasan Prishtina, TS Pylltari dhe grupi i bizneseve.

Arsyeja e shkyçjes: Kyçja e TS 10/04kV të ri Bibaj lagjja Misini.

1.0 Më 15.02.2017 në NS 35/10 kV Fushë-Kosovë do të shkyçet:

Dalja 10 kV Shtëpia e Kulturës (Kodi:15018003) prej orës 11:00 deri në ora 13:00.
Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Qendra e Fushë-Kosovës te Stacioni i trenit dhe ana e majtë deri te rruga e çerdhes.

Arsyeja e shkyçjes: Kyçja e konsumatorit Shemsi Xhakolli, N.T.P Euro.

2.0 Më 14.02.2017 në NS 220/35/10(20) kV Podujeva do të shkyçet:

Dalja 10 kV Fshatrat 2 (Kodi: 14000010) prej orës 09:00 deri në orën 09:30
Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin fshatrat: Sibovc, Penuhë e Ulët, Penuhë e Epërme, Lluzhan, TS Kasablanka Privat, Shakovicë, Sallabaëj, Majac, Lupç i Epërm, Popovë, Bulliqët dhe Potok.

Arsyeja e shkyçjes: energjizimi i TS10/0.4kV sipas raportit teknik me numër 1414, të datës 10.02.2017 në fshatin Penuhë, komuna e Podujevës.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Limaj: Serbia po bën hajgare me Thaçin dhe Mustafën

lipjanipress

Azem Syla mund të gjykohet edhe në Zvicër

lipjanipress

Njoftim: Presion Zonës Express për mostransmetim të dokumentarit për Elvis Pistën

lipjanipress

Tash për tash s’ka indikacion për zgjedhje të parakohshme, Më i zëshmi për të shkuar në zgjedhje është deputeti i PDK-së Shukri Buja

lipjanipress

Nëna e dy fëmijëve nxirret nga barku i pitonit gjigant

lipjanipress

AKR demaskon keq Vetëvendosjen: Na kërkuan para për sondazhin

lipjanipress

Quni nuk tregon se si do të votonte për demarkacionin

lipjanipress

Rrëfimi i familjes për vdekjen e dyshimtë të punëtorit të Bechtel & Enka

lipjanipress

Deklasifikohen pamje nga shpërthimet bërthamore në SHBA (VIDEO)

lipjanipress

Grupi i Kumanovës dënohet me 746 vjet burg

lipjanipress

Milaim Zeka: Nëse ju vrau PDK-ja pse bëtë koalicon me ta?

lipjanipress

Nesër në Mitrovicë nisin gërmimet për varrezë të dyshuara masive

lipjanipress
Skip to toolbar